- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Ще дві обробки саду восени
Багато людей вважають, що обробляти плодові дерева і кущі від шкідників та хвороб потрібно лише навесні і влітку. Насправді ж, цей процес не має припинятися і восени. У жовтні доцільно провести дві останні обробки.
Кінець сезону до періоду спокою готуються не тільки дерева. Комахи (у тому числі шкідники) підшукують відповідне для зимівлі місце. Це може бути купа органіки, сама рослина, навіть ґрунт під ним.
Перезимувати мають і спори грибків. Вони непомітні, розлетілися по саду протягом сезону, проте здатні завдати величезної шкоди врожаю і рослинам у наступному сезоні.
Перезимувавши, спори й шкідники «прокинуться» раніше дерев, швидко розповсюджуватимуться по посадках і в короткі терміни заразять ніжні бруньки.
Правила осінньої обробки саду
Осінню обробку саду слід проводити з особливою ретельністю. Усі шкідники і хвороби, що перезимували під деревом або в кроні, з приходом весни з новою силою візьмуться за зараження саду.
Правила обробки дерев:
- Сувора відповідність дозувань, зазначених в інструкції до препаратів. Перевищення концентрації речовин небезпечне для рослин, а недостатньо концентрований розчин не буде достатньо ефективним проти хвороб і шкідників.
- Обов’язкове використання засобів особистої гігієни. Рукавички і захисна маска — мінімальні захисні засоби для садівників при роботі з фунгіцидами та інсектицидами.
- Обробці підлягає не тільки крона — з її скелетними гілками і всіма пагонами — але і ґрунту навколо дерева.
- Ніколи не залишають на деревах засохлі плоди і листя. Їх муміфікація відбувається через хворобу: навесні спори швидко розповсюджуються по дереву.
Чим і коли обробляти
Потрібно знати, що всі пестициди працюють при певній температурі повітря. Якщо вона нижча за 12 градусів чи вища за 25, то вони втрачають ефективність, або й взагалі не діють.
Зараз при температурі від 12 до 25 градусів максимально ефективними будуть фунгіцид Топсін М (від хвороб) у суміші з інсектицидом Актара або Енжіо чи Нурел Д.
Усі ці препарати мають довгий термін очікування до збору врожаю через свою токсичніть. Але ж урожай ви будете збирати аж через 8-10 місяців. Так що можна задіяти потужну «хімію».
А ось останню обробку краще провести вже тоді, коли дерева майже скинуть листя. Тобто за лічені дні до морозів.
У цей період температура коливається від 5 до 10 градусів тепла. А тому ефективними будуть виключно мідьвмісні препарати від хвороб, такі як Медян екстра, Чемпіон, Косайд, Нордокс.