Вхід | Реєстрація

Як підготувати клематиси до зимівлі

Клематиси — це рослини, які потребують особливого догляду восени. Тому кожен садівник чудово розуміє, що до укриття клематисів слід ставитись відповідально, адже навіть незначна помилка може призвести до їхньої загибелі.

Типова помилка багатьох дачників — це поспіх. Хочеться якнайшвидше закрити ліани, щоб вони були захищені від низьких температур. Та якщо поспішити з укриттям, усередині почне збиратися конденсат, що призведе до загибелі. Також через укриття клематиси можуть перегріватися, а це стане великою проблемою. Є базове правило: клематиси потрібно вкривати, коли температура близько -5 градусів. Багато хто може сказати, що за таких температур складніше працювати на ділянці. А чому б не підготуватися заздалегідь? Кожен може встановити дуги, підготувати плівку та виконати інші роботи.

Ще одна типова помилка стосується того, що більшість дачників вважають ліани тропічними рослинами. Кожен має розуміти, що клематиси є різних сортів. Якщо вони зовсім не підходять для вирощування у певному регіоні, вони загинуть навіть після якісного укриття.

Правила обрізки клематисів відрізняються залежно від сорту та особливостей цвітіння. Якщо клематиси цвітуть на паростках з минулого року, від обрізки слід відмовитись. Однак для таких рослин слід виконувати якісне укриття. Справа в тому, що вони можуть не витримати низьких температур, через що уповільнюється зростання.

Якщо цвітуть гілки минулого та поточного року, слід замислитись про обрізування. Гілки клематисів у цьому випадку вкорочують приблизно до 1 метра. Також слід виконувати ретельне укриття, адже такі клематиси не відрізняються морозостійкістю.

Якщо клематиси цвітуть на свіжому прирості, їх обрізка має бути максимально короткою. Досвідчені дачники радять залишати до 3 пар бруньок.
Після такого обрізання виконувати повноцінне укриття не обов’язково. Про укриття варто замислюватись лише в північних регіонах, де можуть бути критично низькі температури.

Яка небезпека для клематисів узимку. Ключовий період — це початок зими. У цей час може постійно змінюватися температура. А постійні відлиги чи низькі температури не обіцяють нічого хорошого. Також особливу увагу слід приділяти кількості снігу. Якщо в регіоні випадає достатньо снігу, укривати не обов’язково. У регіонах, де снігу мало, укриття точно слід виконувати.

Підготовка ліан до зимівлі. У першу чергу потрібно очистити ґрунт біля рослини, позбутися опалого листя та інших рослинних залишків. При ігноруванні базових правил збирання можуть виникнути процеси гниття або виявляться грибкові захворювання.

Багато хто забуває, що ліана вразлива до грибкових захворювань. Тому восени є сенс виконувати профілактичну обробку.

Для цього можна використовувати «Фітоспорин» або розчин «Фундазолу». Профілактичну обробку від грибків можна назвати ключовою, ігнорувати її не варто.

15 жовтня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації