Вхід | Реєстрація

Яку обрізку дерев можна провести восени

Одразу потрібно наголосити, що основну обрізку плодових дерев і кущів краще провести таки взимку або в березні. Але в жовтні можна зайнятися так званою санітарної обрізкою.

Санітарна обрізка — це особливий агрозахід, що включає в себе видалення старих, сухих, хворих гілок, порослі. Крім того, обов’язково вирізають гілки, які становлять небезпеку для людини, комунікацій або споруд. Такий тип обрізки несе не тільки оздоровчу, а й естетичну функцію.

Як правило, восени видаляють гілки, які явно загинули або сильно травмовані. І робити це потрібно обережно, як кажуть, без фанатизму.

Як дерева відновлюються після травм

Для пояснення  попереднього твердження слід пояснити, як дерева відновлюються після травм. На відміну від людей, дерева насправді не відтворюють свої травмовані тканини. Натомість вони немов пломбують їх, що є зовсім іншим процесом. Коли ми отримуємо поріз, на рані утворюється струп. Згодом струп повільно замінюється новою шкірою, і, якщо пощастить, шраму не залишається. Але травма повністю заживає. Зовсім інший процес відбувається у дерев. Як тільки на дереві з’являється пошкодження, чи то від обрізки, чи від хвороби, пошкодження закривається деревом. Це означає, що травмована тканина залишається на своєму місці, але просто вкрита новою тканиною. Пізніше ви можете розрізати дерево і все одно побачити сліди травми, оскільки вони були закриті здоровою рослинною тканиною. Фахівці з обрізки дерев називають це компартменталізацією. Тобто дерево просто оточує пошкоджену деревину шаром клітин, функція яких полягає в тому, щоб зупинити поширення травми.

Це складний процес, який дерево використовує, щоб захистити себе. На жаль, часто дерево не можуть зупинити поширення рани. Отже, це джерело інфекції, де відбувається гниття та розпад. Саме це гниття створює порожнини, які згодом можуть призвести до загибелі дерева.

Це не означає, що не потрібно обрізати дерева, але потрібно робити це правильно, щоб мінімізувати ризик. Мета обрізки — поліпшити загальний стан і силу дерева, завдаючи якомога менше травм.

Осіння обрізка дерев

Отже, коли ми визначилися з типом осінньої обрізки дерев, слід розповісти, як правильно її зробити. Для цього слід користуватися нехитрими правилами осінньої обрізки дерев.

  • З мертвими гілками все просто: видаляємо їх повністю. Зріз бажано проводити якомога ближче до стовбура. Якщо така гілка велика за діаметром, місце зрізу бажано обробити садовим варом.
  • Дещо складніше з гілками, що відмирають, зламаними гілками. Якщо вони перспективні, тобто можливе отримання з них плодів, такі гілки слід обрізати на 0,5 см вище бруньки, що спрямована від стовбура на вцілілій частині гілки. Саме з цієї бруньки відбудеться подальший ріст гілки.
  • Слід переконатися, що ви зрізаєте всю пошкоджену частину гілки (наприклад, слід видаляти повздовжні тріщини на поламаній гілці, частини гілки, що уражені інфекціями).


Автор: За матеріалами інтернет-ЗМІ
16 жовтня 2024 | Категорія: Сад/огород

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації