Секрети ефективного прибирання: як правильно користуватися роботом-пилососом
Роботизована техніка впевнено увійшла в наше життя. Мультипічі, мультиварки, мікрохвильовки – це все може працювати без особливої участі людини. Роботи-пилососи є одним із класичних прикладів роботизованих пристроїв, оскільки вони здатні повністю взяти на себе функцію прибирання та підтримання чистоти в будинку.
Які функції може виконувати робот-пилосос
Сучасні роботи-пилососи поділяються на категорії за типом функцій, які вони можуть виконувати:
- сухе прибирання;
- вологе прибирання;
- миття підлоги.
Це базові можливості, якими володіють більшість моделей роботів-пилососів на сайті https://wo.ua/ua/roboty-pylesosy/, хоча певні варіації не мають функції вологого прибирання.
Тепер перейдемо до додаткового функціоналу, який є досить широким.
Розпочнемо із сухого прибирання. Для цього роботи-пилососи мають різні варіанти щіток та насадок. Кожна щітка підходить для окремих завдань. Наприклад, для чищення твердих поверхонь використовуються бокові та V-подібні щітки, для прибирання килимів встановлюються бокові щітки, а універсальні щітки підходять для більшості підлогових покриттів.
Для вологого прибирання використовуються спеціальні швабри, які йдуть в комплекті та підходять під конкретну модель. Залежно від моделі робот сам розподіляє воду та миючий засіб на серветку, хоча деякі роботи-полотери потребують ручного догляду.
Смарт-функції робота-пилососа
Смарт-функції потрібні для більш ефективного прибирання. Основна мета робота-пилососа – знизити навантаження побутових проблем на людину. Для цього в сучасних моделях передбачено функції, які роблять пилосос фактично машиною, яка здатна на повне самообслуговування (якщо точніше – 95%). Зазвичай в комплекті з роботом-пилососом йде зарядна станція, яка одночасно виконує функції з санітарного обслуговування пристрою. Вона самостійно змінює воду в резервуарах пилососа на чисту, стирає та сушить швабри, відвантажує сміття з пилозбірника на самому пилососі, заряджає пристрій. Залежно від моделі функціонал док-станції також може відрізнятися.
Окремо варто згадати управління. Більшість сучасних роботів сумісні зі смартфонами та голосовими помічниками. На телефон встановлюється відповідний додаток (в кожного бренду пилососів він свій). З його допомогою розробляється карта приміщень для прибирання, програмується режим, відбувається робота з керування пилососом. Якщо під’єднати робота до системи “розумний дім”, про прибирання взагалі можна забути, оскільки система сама все організовує та контролює.
Також на смартфон транслюється зображення з камери на пилососі та можна обирати приміщення, в якому потрібно прибрати саме зараз.
Як правильно користуватися роботом-пилососом
Слід зауважити, що робот-пилосос все ж таки залишається технікою, якій потрібна участь людини. Робот потребує регулярного обслуговування: очищення та заміна фільтрів, очищення щіток від волосся, яке часто намотується на щітки, відвантаження сміття з самого пилососу або з док-станції (хоча у випадку зі станцією це можна робити раз на два місяці за умови регулярного прибирання).
Перед тим, як розпочати користування новим роботом, слід скласти карту робочої зони та встановити віртуальні стіни там, де робот не має прибирати. За допомогою різноманітних систем навігації робот розпізнає перешкоди – стіни, меблі, килими та може будувати карту для декількох поверхів. Зазвичай це робиться за допомогою смартфона.
В стані спокою робот має перебувати на підзарядці на док-станції, щоб бути готовим у будь-який момент розпочати роботу.
Якщо ви маєте домашніх улюбленців, варто обмежити їхню особисту територію на карті за допомогою віртуальних стін, оскільки не всі тварини позитивно налаштовані до вторгнення невідомої техніки в особистий простір. Це збереже нерви вам, тваринам, та врятує робота від епічної бійки з котом за територію.
Висновок
Роботи-пилососи стали незамінними помічниками в повсякденному житті, значно спрощуючи процес прибирання та зменшуючи навантаження на людину. Завдяки різноманітним функціям, таким як сухе та вологе прибирання, а також смарт-функціям для автоматизації процесів, ці пристрої дозволяють підтримувати чистоту в домі з мінімальними зусиллями. Проте важливо пам’ятати, що навіть найсучасніший робот-пилосос потребує певного догляду та налаштувань, щоб забезпечити його ефективну роботу і довговічність. Правильне використання та своєчасне обслуговування дозволять вам максимально використовувати потенціал цього пристрою, зберігаючи час і зусилля для більш важливих справ.
Ще більше цікавого про сучасну техніку для дому: https://wo.ua/ua/blog/.