Вхід | Реєстрація

Виноград: лоза визріла, але бруньки просинаються

У цьому році виноградарі зіткнулися із нетиповим явищем. На деяких лозах почали прокидатися бруньки. Це — погано, але не смертельно.

Нам у редакцію надіслали фото виноградної лози, на якій набубнявіла брунька. І це —- у жовтні, коли рослина має вже засинати на зиму.

За коментарем ми звернулися до кобелячанина Дмитра Омеляненка, який давно займається вирощуванням винограду і охоче ділиться досвідом.

Дмитро підтвердив, що явище, коли бруньки на винограді прокидаються, таки має місце. Він сказав:

— Явище це, безумовно, нетипове. Причина  в тому, що надто довго тримається дуже висока температура. Літо в нас у цьому році закінчилося 6 жовтня. Саме через це і бруньки почали прокидатися. Це — погано. Така брунька неминуче загине. Але не потрібно панікувати. Як правило, прокидаються верхні бруньки, нижні — сплять. Тому урожай в наступному році буде. Якщо, звичайно, якогось іншого форс-мажору не трапиться.

Як боротися із таким явищем?

На це питання Дмитро Леонідович відповів наступним чином:

— Та нічого ви не вдієте. Проти таких природних факторів ми безсилі. Багато людей думають, що зараз потрібно давати винограду багато калію. Я не є прихильником підживлення в жовтні. Як казав мій хороший товариш: «Для визрівання виноградної лози потрібні сонце і суха земля». Цих двох факторів у 2024-му році було аж занадто. Тому лоза визріла.

А ось полити виноградні кущі, за словами Дмитра Омеляненка, буде не зайвим. Адже той дощ, що пролився в Кобеляках 7 жовтня, проблему ґрунтової засухи не вирішив. Добрива із поливом подавати не потрібно.

Тут потрібно уточнити, що зараз мова йде ще не про останній в сезоні полив, котрий називають  вологозарядковим.

Вологозарядковий полив у нашій місцевості проводять, як правило, в кінці жовтня. Зараз просто потрібно наситити і землю, і лозу дефіцитною в цьому році вологою. Адже її немає навіть у метровому шарі ґрунту.

Скільки лити? Візьміть металевий прут і ним перевіряйте. Він має легко входити в землю на метр-півтора. Це вже означатиме, що вона «напилася».
А про вологозарядковий полив — через два тижні.



Автор: Ігор Філоненко
19 жовтня 2024 | Категорія: Сад/огород

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації