- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Посійте в листопаді айстри
Переваги цієї сівби в тому, що виходять більш міцні й здорові рослини. У айстр буде потужна і глибока коренева система. Вони виростуть стійкі до посухи й спеки, менше хворітимуть.
Правда, є у цього способі й мінуси. Якщо взимку будуть часті відлиги, а потім сильні морози, то насіння може передчасно прорости і загинути. Другий мінус — менша схожість. Тому для підзимового посіву рекомендується брати більшу кількість насіння і сіяти його густіше.
Підзимний посів айстр проводять тоді, коли ґрунт промерзне і встановиться мінусова температура повітря. За прогнозом погоди, це буде уже в листопаді. Кращі дні для посіву айстр за місячним календарем: 10, 11, 14, 15, 18-20, 26-29 листопада.
Часто в квітникарів залишаються пакетики з насінням, термін придатності якого вже закінчується. Підзимне висівання такого простроченого насіння дає кращі результати, ніж весняне. По-перше, якщо не висіяти таке насіння до весни воно може зовсім загинути в сухому і теплому повітрі приміщення. По-друге, навесні можна продублювати посів, якщо насіння на грядці все ж не зійде.
Після розпушування ґрунту зробіть на ньому неглибокі борозенки. Заготовте перегній або купіть торф, поставте його в приміщення, що не промерзає. Тепер залишається чекати, коли настануть строки посіву. Прийшли перші морози? Можна сіяти насіння айстр у борозенки і присипати їх торфом або перегноєм. Поливати підзимові посіви не потрібно.
Навесні, коли зійде сніг, можна накрити посіви айстр плівкою. Це поліпшить схожість, до того ж укриті рослини розвиватимуться швидше і зацвітуть раніше на два-три тижні.