Вхід | Реєстрація

Поради батькам на період адаптації дитини до дитячого садка

Адаптація або пристосування організму дитини до нових умов включає широкий спектр індивідуальних реакцій, які залежать від психофізіологічних та індивідуальних особливостей малюка, сімейних стосунків та низки життєвих обставин.

1 вересня поріг дитячих садків переступили зовсім маленькі дітки. Їм належить пройти складний шлях адаптації до умов дошкільного закладу, до нового оточення та нових стосунків. Батькам необхідно знати те, як допомогти малюку пристосуватися до умов дитячого садка. Ось кілька порад із цього приводу.

Тож, шановні батьки, усвідомте, що ваше хвилювання передається дитині. Щоб запобігти цьому, познайомтесь із вашими вихователями та особливостями організації життя в групі. Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитячому садку багато діток, іграшок, там буде цікаво і добре. Підпорядкуйте домашній режим до режиму роботи дитячого садка, особливо дотримуйтесь часу на сон і періодів харчування. Навчіть дитину елементарних навичок самообслуговування (тримати ложку, сідати на горщик тощо). Сон і прийом їжі є стресовими ситуаціями для дітей. Тому в перші рази перебування малечі у дитячому садку не залишайте їх там на цілий день. Врахуйте, що в період адаптації у зв’язку з нервовими напруженнями імунітет дитини ослаблюється і вона схильна до захворювань. Якщо у малюка є улюблена іграшка, нехай вона бере її з собою в дитячий садок, з нею малятку буде спокійніше. Повідомте вихователів про звички та вподобання вашої дитини. Тримайте тісний зв’язок із персоналом групи і будьте певні, що працівники зуміють прийняти ваше чадо й по-материнськи дбати про нього Не обговорюйте при дитині хвилюючі вас проблеми, пов’язані з дитячим садком (!!!).

Пам’ятайте, що період адаптації є сильним стресом для малюка, тому потрібно приймати його таким, яким він є, проявляйте більше любові, ласки, уваги.Автор: Світлана Галушко, психолог дитячого садка
12 вересня 2014 | Категорія: Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації