Який тип рації обрати?
Мобільний зв'язок, що оточує нас повсюдно, не завжди працює, наприклад, у районах, віддалених від веж операторів, на великій висоті чи глибині. Саме в таких ситуаціях стають у пригоді рації, здатні передавати сигнал на ділянках навіть з ускладненим рельєфом. Для роботи рацій не потрібні стільникові вежі, окрім того, сам зв'язок безкоштовний. Рації широко використовуються мисливцями, далекобійниками, військовими, учасниками рятувальних експедицій.
На які критерії звернути увагу?
При виборі рації найперше слід визначитися із метою використання. Якщо вам потрібно просто розмовляти з товаришем на рибалці чи полюванні, в лісовому поході, тоді одразу шукайте рації початкового чи аматорського рівня.
За типом рації можуть бути стаціонарними та портативними. Радіостанції першого типу використовуються в приміщенні чи монтуються на приладну панель автомобіля. Такі рації приваблюють великою потужністю, великою кількістю роз'ємів, що дозволяє під'єднувати допоміжне обладнання.
Портативні рації мають вбудований акумулятор, від потужності якого залежить автономність роботи. Компактні розміри дозволяють легко переносити рації з собою.
За метою використання рації можуть бути аматорськими чи професійними. Аматорські рації працюють на одній із частот: PMR, UHF, VHF та LPD. Головне обирати рації для групи, котрі підтримують однакові частоти, інакше обладнання просто не буде ловити сигнал.
Професійні рації працюють на частотах UHF або VHF, використовуються в поліції, збройних силах, мореплавстві.
Визначаємо частотний діапазон
В Україні аматорські рації можуть працювати в обмеженому колі діапазонів — це LPD, PMR та CB. Зручні в користуванні багатодіапазонні радіостанції, котрі можуть поєднувати роботу на частотах UHFVHF.
Найчастіше в професійному сегменті використовують рації двох діапазонів — UHF та VHF.
Рації другого типу відрізняються більшим діапазоном зв'язку, при цьому споживають менше електроенергії. Таке поєднання робить їх ідеальними для відкритого простору.
Проте радіочастоти VHF характеризуються меншим рівнем проникнення, якщо порівнювати з іншими діапазонами, що робить рації менш ефективними в міській забудові.
Рації UHF працюють у меншому діапазоні, проте завдяки кращому проникненню ефективніші в районах з густою забудовою.
Також варто зважати на вихідну потужність і вимірюється у ватах. Більшість рацій працюють з потужністю від 1 до 5 Вт.
Більшість моделей радіостанцій можуть працювати в одному з кількох режимів потужності, залежно від умов.
Купуйте портативні радіостанції для відкритої місцевості чи щільної міської забудови у магазині Комтрейд.