Стабілізатори напруги: розглядаємо один із ключових критеріїв вибору
Часті проблеми з мережами електропостачання зробили пристрої для підтримки показників електромережі в допустимих нормах одними з найбільш затребуваних в країні. В українських інтернет-магазинах можна недорого купити ефективне рішення, але попередньо слід розібратися в тому, які бувають стабілізатори напруги. Цей критерій відіграє одну з ключових ролей, адже від нього безпосередньо залежить швидкість реакції, точність стабілізації, термін служби та інші важливі параметри нормалізатора.
Які стабілізатори напруги є в Україні
Коли вирішуєте купити стабілізатор напруги, відразу вивчіть доступні типи стабілізації — спосіб, за допомогою якого пристрій підтримуватиме показники електромережі в межах норми. З'ясувавши відповідний метод адаптації до змін у мережі електропостачання, ви зможете швидше підібрати відповідну модель з оптимальним співвідношенням ціни та якості.
В українських інтернет-магазинах можна вигідно придбати стабілізатори напруги наступних видів:
- релейний — електромеханічні реле перемикають обмотки трансформатора, зберігаючи показники мережі в заданих межах. Такі моделі є одними з найдоступніших за ціною, реагують на зміни за 20-40 мс, але мають високу похибку — в середньому 8%, а термін служби становить 5-7 років;
- сервопривідні — нормалізують напруги завдяки механічному переміщенню щітки по витках обмотки автотрансформатора. Вони виконують стабілізацію з похибкою 2-3%, але видають багато шуму і спрацьовують за 100 мс;
- електронні — регулювання здійснюється за допомогою напівпровідникових компонентів. Вони забезпечують нормалізацію протягом 10 мс, мінімальну похибку в 1-3%, плюс мають термін служби 10-15 років і працюють безшумно завдяки відсутності механічних компонентів..
Якщо бюджет обмежений, а побутова техніка має невисокі вимоги до стабільності електромережі, можна розглянути релейні моделі. Однак найкращий варіант — купити стабілізатор напруги електронного типу, який роками забезпечуватиме захист побутових електроприладів і промислового обладнання з мінімальною похибкою. Водночас сервоприводні пристрої є «вимираючим видом» через повільне спрацьовування під час зміни параметрів мережі та малий термін експлуатації.
Тиристорний стабілізатор — ефективне рішення для складних ситуацій
Симісторні та тиристорні нормалізатори — це підтипи електронних пристроїв. Перші оснащені симисторами, які мають чудову швидкість реакції, відсутність шуму, точність 2-3%.
Тиристорний стабілізатор теж швидкий і безшумний, а ще більш точний (1-2%) і максимально надійний. Його частіше обирають для складних завдань, що вимагають високого ступеня стабільності і тривалого ресурсу роботи.
В інтернет-магазині https://voltmarket.ua/ представлені моделі тиристорних стабілізаторів, які здатні витримати серйозні перевантаження, тому їх часто купують для професійного обладнання, включно з серверами, верстатами, медичними апаратами. Нерідко їх замовляють для застосування в побуті, особливо з метою захистити чутливу електроніку, сучасні холодильники, пральні та посудомийні машини, інверторні кондиціонери, електричні котли, насоси та системи опалення.
Недолік пристроїв з тиристорами — висока ціна, якщо порівнювати з релейними і сервопривідними моделями. Однак в інтернет-магазині Voltmarket можна вигідно купити тиристорний стабілізатор напруги, отримавши офіційну гарантію на 3 роки. До того ж подібна інвестиція окупається в 2-3 рази більшим терміном служби, миттєвою реакцією на зміни в мережі електропостачання і мінімальною похибкою!
Автор: Куртов Сергій Володимирович (Voltmarket).