Вхід | Реєстрація

Подбайте про абрикоси і персики завчасно

У минулому 2024  році всім, хто на аматорському рівні вирощує абрикоси і персики, відверто пощастило. Тоді під час цвітіння цих дерев склалися ідеальні погодні умови. У цьому році фарт може закінчитися. Тому потрібно подбати про своєчасний захист передусім абрикос, персиків та вишень із черешнями.
Для початку давайте пригадаємо,  які погодні умови були минулої весни.

Зима була традиційно м’якою. А потім настала дуже рання весна. І перші абрикосові дерева зацвіли в останні два дні березня, що на три тижні раніше норми. Оскільки погода в першу декаду квітня була такою, як зазвичай  у травні, то період цвітінням минув блискавично. Буквально за тиждень абрикоси і персики відцвіли. Водночас не було жодного дощу. Такі погодні умови є, можна сказати, унікальними. У результаті,  дерева не заразилися моніліозом і дали надзвичайно високий урожай без зайвих зусиль з боку садівників.

У цьому році все відбувається схоже. Але із однією принципово важливою відмінністю. Квіти на абрикосах через теплу зиму і ранню весну теж почали розпускатися в кінці березня. Але на початку квітня синоптики прогнозують невеликі дощі і прохолоду. А це означає, що моніліоз та інші хвороби активізуються.

Саме тому на початку квітня, не гаючи часу, потрібно провести вже другу обробку дерев від хвороб. А через 7-10 днів — третю.

Одразу потрібно наголосити, що не існує препаратів, які діють протягом цілої весни. І не існує такого фунгіциду, який достатньо застосувати лише 1 раз і цим досягти бажаного результату.

Успіх дає лише системність обробок

Нагадаю, що першу обробку від хвороб традиційно проводять мідьвмісними фунгіцидами. Якщо ви не встигли їх застосувати, то можете це зробити й зараз. Єдина пересторога: мідний купорос та бордоську суміш застосовувати вже пізно, адже можна «спалити» плодову бруньку. Також зауважте, що мідьвмісні фунгіциди не можна змішувати з іншими препаратами.

Якщо ж перша обробка вже була, то зараз можете використати на вибір — або Хорус  (3 грами на 10 літрів води), або Топсін М (10 мл на 10 літрів води).
Ідеальний варіант — спочатку Хорус, а через тиждень — Топсін М.

Одночасно можете  провести захист дерев від шкідників. У той же самий оприскувач додайте або Актара 1,4 грама, або якийсь фосфорорганічний препарат, скажімо, Нурел Д (10 мл на 10 літрів).

У спеціалізований магазинах продавці не надто напружують себе адекватністю порад, а тому зазвичай  просто рекомендують Хорус. Але ви повинні знати, що при постійному використанні лише одного препарату в грибків на ваших рослинах випрацюється так звана резистентність. Простіше кажучи, вони звикнуть до препарату і не реагуватимуть на нього.

Тому використовувати  один лише Хорус із року в рік не рекомендовано.

Можна застосувати додаткову обробку від хвороб ще й у період цвітіння. Є такий фунгіцид, що має назву Сігнум. Норма застосування  — 12 грамів на 10 літрів. Він добре захищає від таких небезпечних хвороб, як сіра гниль, антракноз,  моніліоз, борошниста роса. До Сігнуму можна додати інсектицид Маврік — 4 мілілітри на 10 літрів води.

Чому саме Сігнум у поєднанні з Мавріком?

Справа в тому, що ці препарати вважаються найбільш безпечними для бджіл. Маврік, згідно із рекомендаціями виробника, можна застосовувати навіть у вуликах від кліща Варроа.

Тому згадану вище суміш фунгіциду та інсектициду рекомендують застосовувати у фазі, коли розпустилися до 30 відсотків квіток на дереві чи кущі. Або — вже після цвітіння.

Але зауважте, що абсолютно безпечних для бджіл препаратів не існує. Тому навіть дозволеними для використанні в період цвітіння засобами захисту рослин потрібно працювати або рано вранці, або ввечері, коли немає масового льоту бджіл.

Хтось може сказати:

—    Та я не буду «кропити» хімією, щоб себе не отруїти.

Тоді влітку просто йдіть у  маркет чи на ринок і купляйте овочі та фрукти. Там — точно «не бризкане».
І останнє. Якщо в оприскувачі залишилася суміш, а ви вже обробили персики та абрикоси, то сміливо «бризкайте» будь-яку іншу рослину. Вона теж потребує захисту.



Автор: Ігор Філоненко
5 квітня | Категорія: Сад/огород

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Квартири на DIM RIA у Полтаві
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації