Вхід | Реєстрація

Антикорупційне законодавство: вивчаємо, щоб не порушувати

У відповідності до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» важливим принципом у діяльності органів Пенсійного фонду щодо запобігання корупційним правопорушенням є відкритість та прозорість.
У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» від 13.05.2014 року № 1261‑VI, внесені зміни до Цивільно процесуального кодексу України (ст. 60 «Обов’язки доказування і подання доказів»), до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції (ст. 12 «Фінансовий контроль») в частині проведення перевірки інформації, яка зазначається у декларації суб’єктами декларування (набере чинності з 01.01.2015 року).
Із 1 січня наступного року перевіряти антикорупційні декларації на достовірність будуть виключно податкові органи. Наразі ж таку перевірку можуть здійснювати підрозділи УБОЗ, прокуратури та СБУ.
Методика перевірки достовірності цієї інформації на сьогодні відсутня.
Внесено також доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 172–6 «Порушення вимог фінансового контролю»), зокрема, про відповідальність за подання завідомо неправильно чи неправдиво заповненої декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.
Відповідати за цією статтею можуть усі особи, які, відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», зобов’язані подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Отже, якщо особа не подала декларацію до 01.04.2014 року, то вона вчинила корупційне правопорушення.
Інформація про особу, яка вчинила корупційне правопорушення, заноситься у Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, що формується та ведеться Міністерством юстиції України.
Крім того, інформація з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, з січня 2014 року є загальнодоступною. Інформація з цього Реєстру «спливає» кожного разу, коли особа, відомості про яку внесені у реєстр, намагається поступити на державну службу чи на службу в органи місцевого самоврядування. Тобто, внесення інформації про особу до цього реєстру певним чином перешкоджатиме її подальшій кар’єрі.
Відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», всі державні службовці управління Пенсійного фонду України в Кобеляцькому районі своєчасно задекларували свої доходи та доходи членів своїх сімей за 2013 рік. Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції управління ПФУ в Кобеляцькому районі здійснила перевірку поданих державними службовцями управління декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік щодо фактів своєчасності подання та на наявність конфлікту інтересів. За результатами проведеної перевірки декларацій порушень вимог фінансового контролю не виявлено.



Автор: Юлія ГАРМАШ, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції управління ПФУ в Кобеляцькому районі
13 листопада 2014 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації