- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Про особливості страхового стажу приватних підприємців
Аби згодом не отримати «дірки» у страховому пенсійному стажі, підприємці мають дбати про свою діяльність. Страховий стаж — період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний, за умови здійснення відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
За період до 1 липня 2010 року, тобто до введення в дію обов’язкової доплати до мінімального страхового внеску для приватних підприємців, котрі обрали спрощену систему оподаткування, на рахунки Пенсійного фонду надходили кошти в сумі 42 відсотків від сплаченої суми єдиного податку.
Для прикладу. У 2010 році мінімальний страховий внесок на місяць складав від 288,51 в січні до 306,10 гривні в грудні. До страхового стажу підприємця, який сплачував єдиний податок в сумі 200 гривень, до Пенсійного фонду надходить 84 гривні в місяць, тобто, зараховується стажу лише 9 днів на місяць. Отже, якщо підприємець упродовж року старанно сплачував тільки єдиний податок в сумі 200 гривень, то до страхового стажу йому зараховано близько трьох місяців за рік. Підприємці, чиї види діяльності передбачали менший розмір єдиного податку, отримали до страхового стажу ще менше місяців. Така ситуація призводить до втрати страхового стажу, необхідного для нарахування пенсії при досягненні пенсійного віку або на випадок втрати працездатності.
Нагадаємо, що пенсійною реформою 2011 року визначено: у разі відсутності 15 років страхового стажу пенсія взагалі не нараховується і людина може розраховувати тільки на соціальну допомогу, яка призначається органами праці та соціального захисту лише через три роки після досягнення пенсійного віку.
Відверто запитайте у себе: яку пенсію хочу отримувати? Поміркуйте над тим, якщо з 1.01.2004 року ви заплатили гроші, то вам зарахували страховий стаж, не заплатили або заплатили частково — стаж вам зарахують відповідно до сплачених внесків. Однак пам’ятайте, що за сплачені кошти необхідно відзвітувати, тобто, подати звіт до Пенсійного фонду.
7 липня 2014 року набрав чинності Закон України від 13.05.2014 № 1258‑II «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом», згідно якого фізичні особи-підприємці виключаються з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за заявницьким принципом у строк до одного дня. Тобто, факт внесення даних про роботу до системи персоніфікованого обліку не перевіряється. Тож попіклуйтеся, чи за весь період підприємницької діяльності подані вами звіти до Пенсійного фонду України, з’ясуйте свій реальний страховий стаж та задумайтеся, можливо, варто доплатити суми страхових внесків таким чином, аби загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
Питання щодо здійснення доплати до мінімальної суми страхових внесків більш детально можна з’ясувати за телефоном: 3–35–81 або особисто у спеціалістів управління Пенсійного фонду України в Кобеляцькому районі (каб. 36, 37).