- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Обережно: шахраї!
Сучасні аферисти вельми вигадливі і йдуть в ногу з часом. Майже щодня з'являються все більш заплутані пастки-схеми, в які потрапляють довірливі громадяни. Тож, як не стати черговою жертвою пройдисвітів, радять працівники міліції.
Телефонне шахрайство
Нині телефонне шахрайство — найбільш розповсюджений вид злочинів. Схема його проста, а вирішальними тут є фактори несподіванки й гра на емоціях майбутнього потерпілого.
Як правило, дзвінок надходить пізно увечері або вночі (номер набирається навмання), коли людина в сонному або напівсонному стані. Інколи, аби позбавити жертву можливості зателефонувати родичам і з'ясувати справжній стан справ, махлярі просять не кидати слухавку і не відключати телефон.
У будь-якому разі мета такого дзвінка — видурити у людини гроші. І немає великої різниці, яким саме способом потерпілий передасть свої заощадження на «порятунок» родича: банківським переказом, невідомим посередником із рук у руки чи якось по-іншому. Результат буде один й той же: вас «пошиють в дурні» й наживуться на вашій довірі та родинних почуттях.
Правоохоронці, до яких звертаються жертви подібних оборудок, дають кілька простих, але дієвих порад, як не стати жертвою телефонного шахрайства.
Як запобігти шахрайству
Тож, перш за все, постарайтеся не розгубитися і зберегти спокій. Не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати поставлені невідомою особою умови.
Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч, і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
Якщо ви або ваші знайомі все ж потрапили у ситуацію, коли незнайомі люди, представляючись міліціонерами, вимагають у вас гроші за вирішення яких-небудь питань, негайно дзвоніть у міліцію. Цим ви або убезпечите себе від шахраїв, або, якщо вимагач дійсно є працівником міліції, допоможете очистити наші лави від випадкових людей.
І останнє: не забувайте, що ваше намагання «виручити» родича за допомогою хабара тягне за собою кримінальну відповідальність у відповідності з вимогами ст. 369 КК України «Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі».
Тож будьте уважні, шановні громадяни, і якщо ви або ваші рідні потрапили в подібну шахрайську пастку, звертайтеся до справжніх працівників міліції в найближчий орган внутрішніх справ за номером «102».