Вхід | Реєстрація

Коли сон лікує, а не травмує

Здоровий повноцінний сон сприяє відновленню сил і енергії, дарує справжнє задоволення і полегшення після стресових ситуацій. Недарма кажуть: сон лікує. А чи бувало, що після восьмигодинного сну ви прокидаєтесь «розбитими», у вас болить голова, важко повернути шию, а біль в спині просто пронизує? Останні новини України з області медицини підтверджують – неправильне положення тіла під час сну може призвести до ще більшої втоми і навіть до серйозних проблем зі здоров’ям.  Неправильна поза під час нічного відпочинку здатна викликати болі у всьому тілі, ожиріння, проблеми з серцем і судинами чи зморшки. Пропонуємо детальніше розглянути переваги і недоліки найпоширеніших положень під час сну.

Сон на спині

Переваги. Практично всі лікарі підтверджують, що сон на спині – найкращий. В такій позі хребет перебуває у правильному положенні, а якщо у вас якісний ортопедичний матрац, болі в спині і шиї вам не загрожують. Шкіра обличчя також лише виграє від положення тіла «на спині», так як обмежується контакт із постільною білизною.

Недоліки. В положенні «на спині» ви будете хропіти і матимете ускладнення дихання. Оскільки в сонному стані язик повністю розслаблюється і перекриває дихальні канали. Та й сон на спині подобається далеко не всім, адже в цій позі заснути доволі важко.

Сон на боці

Переваги. Якщо у вас проблеми з кишечником, то сон на боці чудова альтернатива. Під час сну в цьому положенні зникає печія і знижуються кислотні рефлекси. А лікарі радять вам спати саме на лівій стороні – це сприяє покращенню кровообігу серця.

Недоліки. Попри всі переваги, сон на лівому боці негативно сприяє роботі шлунка. Але своєчасне перевертання вирішить цю проблему. Головне правильно вибрати положення рук – помилковим є закладання руки або ліктя під голову. Після такого положення відчуття будуть не самі приємні: ніби з руки вийняли всі кістки, або по ній бігатимуть тисячі мурашок.

Сон на животі

Переваги. Сон в такому положенні не викликає хропіння. На цьому переваги закінчуються.

Недоліки. В положенні «на животі» вирівнюється природний вигин хребта, а це небезпечно болями в попереку. Окрім цього сон на животі провокує викривлення шийного відділу хребта і проблеми з судинною системою. А найбільш небезпечна поза для сну, на думку лікарів, є позиція при якій ви лежите на животі, зігнувши ногу в коліні і відставивши її в сторону. Ця позиція отримала назву «олень, що біжить». Саме в такій позі хребет перекривлюється в бік, що призводить до сколіозу навіть швидше, ніж неправильне сидіння. 

29 квітня 2015 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації