- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Відомості про страховий стаж та заробіток можна перевірити
Уже майже 15 років Пенсійним фондом України здійснюється персоніфікований облік відомостей про застрахованих осіб. На кожну застраховану особу відкрито електронну персональну облікову картку з постійним номером, який відповідає ідентифікаційному номеру Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів.
У цій картці накопичуються відомості про особу за весь час її трудової діяльності, що необхідні для визначення розміру пенсії. Тобто, про стаж, суми заробітку. Людина протягом життя може працювати за сумісництвом, бути зареєстрованою як підприємець, отримувати допомогу по безробіттю чи по догляду за дитиною, змінювати місце роботи та проживання, але коли досягне пенсійного віку, то відомості для призначення пенсії будуть братися із Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Особам не потрібно збирати довідки по всій країні про свій заробіток. Доступ до цієї інформації обмежений, вона не підлягає розголошенню. Відомості з особової картки можуть надаватися тільки для призначення пенсії та на вимогу самих громадян, про яких вони зібрані.
Для визначення розміру пенсії, починаючи з 1 липня 2000 року, враховуються лише ті дані, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Тому зрозуміло, якщо несумлінний роботодавець не надав відомості про свого працівника і не сплатив внесків до бюджету, або людина працювала нелегально, без оформлення трудового договору та отримувала заробітну плату в конверті, то ніяких відомостей за цей період не буде обліковуватися, і, відповідно, цей період роботи не зарахується до стажу при призначенні пенсії.
Кожен громадянин може звернутися до органів Пенсійного фонду за наявності паспорта й ідентифікаційного коду та дізнатись, які відомості про нього внесені до персональної облікової картки та накопичені в системі персоніфікованого обліку.
Сучасні інформаційні технології дають можливість оперативного доступу до основних відомостей, що містяться у базі даних Пенсійного фонду.
З метою покращення якості та оперативності обслуговування громадян діє веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою portal.pfu.gov.ua.
Для отримання доступу до електронних послуг потрібно попередньо зареєструватися в органах Пенсійного фонду та отримати персональний код. Кожна застрахована особа може отримувати інформацію про перелік страхувальників, які подавали щодо неї відомості в систему персоніфікації, суму заробітку, з якого сплачено страхові внески, кількість днів для стажу, відмітки про сплату єдиного внеску, відомості про спеціальний (пільговий) стаж. Маючи на руках такі дані, працівник зможе легко контролювати, як його роботодавець платить за нього єдиний внесок, а в разі необхідності звернутися до нього з претензіями.
Пенсіонери ж мають можливість регулярно отримувати відомості з власної пенсійної справи про суму призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії.
Такий спосіб отримання інформації не потребує особистого відвідування органів Фонду, необхідно лише зайти на веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду в мережі Інтернет.