Вхід | Реєстрація

Інгаляції від нежитю - рецепти на основі трав і ефірних масел

Лікуватися ми звикли краплями, але, на жаль, найчастіше вони просто знімають симптоми, крім того, багато із них викликають звикання і людина вже не може нормально дихати без цього фармацевтичного «наркотику».

У таких випадках необхідно звернутися до народних методів і цілющу силу трав, які можна використовувати для інгаляцій.

Інгаляції — це два в одному. Мікробів та іншу хвороботворну мерзоту «атакує» гарячий пар, а його дія підсилює бактерицидні властивості ефірних олій рослин. Для процедури можна використовувати готові ефірні масла а також лікарські трави і збори.

Як це робити?

По-перше, запам'ятай: якщо температура зашкалює за 37,5 - інгаляції протипоказані, ти ризикуєш перегрівом всього організму. А так все гранично просто — дихай над каструлею з розчином для інгаляції, накривши голову рушником. Якщо лікуєш нежить, вдихаємо носом, а видихай ротом, перші вдихи потрібно робити не дуже різкими, так як ніс повинен звикнути до жару. Температура розчину повинна бути близько 90-80 градусів — тобто, не окріп. Тривалість процедури— 10 хвилин.

Інгаляції з ефірними маслами

Для інгаляцій підходять масла ялівцю, евкаліпта, сосни, ялиці, кориці, чайного дерева, розмарину. Можеш додати пару крапель лимонного або апельсинового масла, особливо якщо тебе дошкуляє головний біль і треба підбадьоритися.

Щоб масло розчинилося у воді, а не плавало плівкою на поверхні, змішай його з звичайною сіллю (цей метод підходить і для аромаванн). Не пероборщи з кількістю — для інгаляцій вистачить 2-3 крапель.

Також врахуй, що очі під час інгаляцій з ароматичними маслами необхідно закривати — вони досить їдкі.

Інгаляції з лікарськими зборами

Для інгаляцій застосовують гарячі настої таких рослин: соснових бруньок (3 ст. л на літр води), евкаліпта (2 ст. л ), квіти календули, звіробою та листя евкаліпта в рівних пропорціях (4 ст. л), квіти ромашки лікарської і листя евкаліпта в рівних пропорціях (4 ст. л).

 

P. S Приємний бонус інгаляцій - вони допомагають очистити шкіру і покращує її зовнішній вигляд, так як пара розширює пори! Тому не забудь після процедури ретельно протерти обличчя тоніком.

19 липня 2015 | Категорія: Ваше здоров'я

1. karamelka / 7 вересня 2023, 15:02
Я інгаляції тільки при кашлі роблю. А якщо нежить, то краплі чи спрей для носа. Зараз Колдісепт нано Сiльвер в аптечці. Брала його чоловікові при закладеності носа і сама користувалася, коли застудилася. Не сушить слизову та нежить виліковує за 4 дні.
2. zaruba / 4 грудня 2023, 16:27
Так, інгаляції - це дуже дієва процедура! Але навіть з нею за один день нежить не лікується) Я на додаток ще обов’язково спрей Колдісепт нано Сільвер бризкаю. Він і зволожує слизову оболонку, і заспокоює і при цьому захищає від розвитку бактерій і вірусів.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації