Вхід | Реєстрація

Пам'ятка для батьків щодо правил поведінки під час відпочинку біля відкритих водойм

Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Та, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих. Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення, необхідно дотримуватись певних правил. Ось вони:
— Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
— Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
— Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води — не нижче +20 С, повітря — не нижче +24 С.
— Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5–2 години.
— У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.
— У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.
— У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м'язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь із води, переодягайся у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ: простих рухів, присідань або побігай.
— Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити.
— Перед тим, як стрибати у воду, переконайся в безпеці дна і достатній глибині водоймища.
— Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
— Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.
— Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу, то негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.
Ні в якому разі:
— Не купайся без дорослих.
— Не залазь на попереджувальні знаки, буї, бакени.
— Не стрибай у воду з човнів та споруджень, не призначених для цього.
— Не пірнай з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.
— Не купайся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.
— Не використовуй для плавання такі небезпечні засоби як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання. Пам’ятай, надувні матраци і надувні іграшки вітром або течією може віднести дуже далеко від берега, а хвилею перевернути, з них може вийти повітря і вони втратять плавучість.
— Не грай у воді в небезпечні ігри, а саме: не слід підпливати під тих, хто купається, хапати їх за руки чи ноги, «топити».
— Не подавай помилкові сигнали про допомогу.
— Не купайся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.
Отже, якщо ти будеш уважним та обережним і дотримуватимешся вищевказаних правил, відпочинок на воді принесе тобі лише радість та задоволення.

30 липня 2015 | Категорія: Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації