- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Щодо укладення трудового договору у письмовій формі
Відповідно до ст. 21 КЗпП України трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначеною цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізична особа зобов'язуються виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, потрібні для виконання роботи, передбаченої законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Працівник має право укладати трудовий договір на одному або водночас на кількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором чи угодою сторін.
Особливою формою трудового договору є контракт. У ньому установлюються угодою сторін: строк його чинності, права, обов'язки і відповідальність сторін (у т. ч. матеріальна), умови матеріального забезпечення й організації права працівника, умови розірвання договору.
Згідно зі ст. 24 КЗпП України додержання письмової форми трудового договору є обов’язковим:
• при організованому наборі працівників;
• при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я;
• при укладенні контракту;
• у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;
• при укладенні трудового договору з неповнолітнім;
• при укладенні трудового договору з фізичною особою;
• в інших випадках, передбачених законодавством України.
Під час укладення трудового договору, громадянин зобов'язаний подати паспорт або ін. документ, який засвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, тощо.
Забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому запропонована робота протипоказана за станом здоров'я за медичним висновком.
Трудовий договір оформлюється наказом роботодавця, виданим на підставі заяви працівника. Незалежно від оформлення заяви чи письмового трудового договору, роботодавець зобов’язаний повідомити центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.