- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Як пережити морози? Правила поведінки на холоді
1. Ноги починають мерзнути першими. Адже кровообіг на холоді уповільнюється і кров просто не встигає зігрівати ступні. На стопах, як відомо, знаходиться багато біоактивних точок, пов’язаних із іншими органами. При переохолодженні ніг може початися запалення внутрішніх органів і нирок. Любителькам шпильок: на високих підборах ноги мерзнуть швидше. Уги, хоч і хутряні, мають досить тонку підошву і широку халяву. Тобто, в сильний мороз вони погано тримають тепло. Ідеальний варіант для справжніх холодів — чобітки-дутики на тракторній підошві або (знову ввійшли в моду) повстяні чоботи-валянки (з вишивкою — просто супер!).
2. Наступними замерзають руки. При будь-якому мінусі рекомендується перед виходом на вулицю змащувати їх захисним кремом. При переохолодженні рук можуть виникнути ускладнення: захворювання горла, дерматити, загострення ревматизму і поліартритів.
3. Перший сигнал замерзання вух — сильне почервоніння. З’являється біль, а потім побіління країв вушних раковин. Так що, берети і бейсболки не одягайте, поки температура не підніметься вище мінус 5. Носіть тільки шапки «з вухами».
4. На обличчі найшвидше мерзнуть щоки і кінчик носа: там найтонша шкіра. На морозі зі шкіри швидко випаровується волога, вона грубіє і сохне.
5. Швидко реагують на холод волосяні цибулини. Не рідкість, коли у тих, хто розгулює без шапки, починає псуватись і сипатися волосся. А сильне переохолодження голови загрожує серйозними наслідками: запаленням трійчастого нерва, лицьовими невралгіями, мігренню, може навіть дійти до менінгіту.
6. Якщо застудити верхню частину тіла, то можуть початися бронхіт і шийний міозит (запалення м’язів), міжреберні невралгії. Найнебезпечніші ускладнення — пневмонія і міокардит (запалення серцевого м’яза). У тих, хто перехворів на вітрянку в дитинстві, холодова реакція може «розбудити» вірус герпес-зостер, який проявиться у вигляді оперізуючого лишаю.
7. Сильно застуджена нижня частина тіла може дати про себе знати жінкам — запаленням яєчників і циститом, чоловікам — запаленням простати. І, незважаючи на статеві ознаки, можуть трапитися запалення нирок чи напад радикуліту. Так що, закуповуйте, поки не пізно, термобілизну (облягаючі футболки з тонкої трикотажної мікрофібри і штанці-«велосипедки»). А джинси з низькою талією і короткі светри відкладаємо в шафу до потепління.
Як правильно діяти, якщо сильно змерзли?
Ні в якому разі не треба лізти у гарячу ванну. Краще просто переодягнутися в сухий теплий одяг, зняти взуття, натягнути вовняні шкарпетки і випити гарячого чаю або какао з молоком. Каву не треба, бо вона збуджує нервову систему, може початися лихоманка. Чарочку коньяку або «Кагору» можна собі дозволити пізніше, коли вже відігрієтесь, щоб не створювати зайве навантаження на серце.
Якщо людина відморозила якусь частину тіла, це є локальне охолодження шкіри. Ні в якому разі не можна намагатися відтирати снігом або поливати гарячою водою. Це призведе тільки до погіршення стану.
Що необхідно зробити? Накладаємо ізолюючу від зовнішнього тепла суху пов’язку і зігріваємо зсередини — даємо солодкі, тепле напої — для того, щоб температура всередині організму підвищилася. Це дозволить врятувати переохолоджені клітини. Адже як тільки ми починаємо розтирати обморожену шкіру, дрібні кровоносні судини просто руйнуються.