- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Пенсійне забезпечення інвалідів
Відповідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності.
Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно з законодавством.
Особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності певного стажу роботи. Наприклад, інвалід ІІ чи ІІІ групи у віці до 23 років має право на пенсію за наявності одного року страхового стажу роботи. Зі збільшенням віку — збільшується необхідний стаж роботи. Уже у віці 56 років інвалід ІІ чи ІІІ групи повинен мати 14 років страхового стажу. Необхідний страховий стаж у залежності від віку та групи інвалідності визначено статтею 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». У разі відсутності необхідного стажу інвалід не має права на пенсію. У такому випадку є можливість звернутися до органів праці та соціального захисту населення за призначенням державної соціальної допомоги.
У той же час, якщо інвалідність настала в період проходження військової служби, то пенсія призначається особі незалежно від наявності страхового стажу.
Пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: І-ша — 100 відсотків пенсії за віком; ІІ-га — 90 відсотків; ІІІ-тя — 50. Тобто, спочатку визначається розмір пенсії за віком, а потім — розмір пенсії по інвалідності. При цьому до страхового стажу для обчислення пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного страхового стажу, додатково зараховується також на загальних підставах період із дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою пенсійного віку.
Якщо інваліди ІІ та ІІІ групи не працюють та мають відповідний стаж роботи (без урахування додаткового періоду з дня встановлення інвалідності до досягнення пенсійного віку), пенсія по інвалідності обчислюється у розмірі пенсії за віком. Тобто, у повному розмірі без застосування 50 чи 90 відсотків.
Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» передбачено виплату пенсій інвалідам І та ІІ груп и з 1 вересня 2015 року у розмірі не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, — 1074 гривні. Таке підвищення пенсій, відповідно постанови Кабінету Міністрів України № 954 від 18 листопада 2015 року, проведено з 1 грудня 2015-го для інвалідів ІІІ групи, інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів.
Чергове підвищення пенсій передбачено Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з травня 2016 року становитиме 1130 гривень, а з грудня 2016 року — 1208.