В Україні це цілюще дерево шанується з сивої давнини. В нашій міфології ця рослина посідає особливе місце. Зламати хоча б гілочку на цьому диво‑дереві вважалося за тяжкий, непоправний гріх. А, не дай Боже, зрубати… Накличеш на себе горе, що обов’язково позначиться на старшому в сім’ї.
У повоєнний час у кожному домі висіла торбинка з цілющими для серця квітками глоду — чи по сину, чи по мужу, чи по брату одержували похоронку. Тільки глід й рятував зболені тугою серця. Він успішно застосовувався нашими знахарями у разі хвороб, пов’язаних з порушеннями роботи серця. Біль в його ділянці, часте серцебиття, аритмія, кардіосклероз, гіпертонічна хвороба, безсоння — ось далеко не повний перелік симптомів, при яких глід — найліпший оздоровчий засіб. Вживають як чай. На склянку окропу беруть 1 столову ложку квіток і настоюють 15 хвилин. П’ють по склянці тричі на день.
У разі нервових збуджень, до глоду раджу додавати по одній частині глухої кропиви, меліси, листків конвалії й коріння валеріани. Звечора залити окропом у термосі. На ранок настій готовий. Пити по 50 мл тричі на день.
У разі гіпертонії беруть порівну: квіти глоду, сухоцвіт багновий, корінь валеріани, листки омели. Листя омели особливо цінне для гіпертоніків тоді, коли зібране саме з глоду. Адже ця рослина-паразит концентрує в собі речовини материнської рослини. Настоюють і п’ють по півсклянки тричі на день через годину після їди.
У разі серцево‑судинних проблем зарадить такий рецепт: три столові ложки цвіту залити в горщику трьома склянками окропу, закрити кришечкою й поставити у гарячу піч або в духовку на три-чотири години. Пити по склянці тричі на день. Ці хитрощі ось для чого: в горщику жирові олії не зникають, кислоти й вітаміни не руйнуються. І, що важливо, — глина випромінює ті ж хвилі, що й людське тіло. Вона мов би впорядковує атоми настою, підлаштовуючи їх під наш організм.
Так само його здавна застосовують, лікуючи застуду, коли серце, здається, ось-ось вискочить з грудей.
Напар з квіток глоду незамінний, коли у людини безсоння. Сон від нього — міцний. А спокійний сон — то найкращий лікар. Лише треба додати глухої кропиви, квіток валеріани та листочків конвалії. І в горщику напарити. Вживати по 2 столові ложки тричі на день. Це для малюків. А старшим — по 4 ложки. Горщики тепер рідко в кого збереглися. Тому для напару такого збору підійде звичайнісінький термос: 4 ложки збору заливають літром окропу. Настоюють ніч. А вранці можна пити. Найліпше до їди, додаючи меду, по півсклянки тричі на день. Це — вже дорослому.
За допомогою глоду можна надати власному голосу звучності та херувимської окраси. Квіти настоюють на 70‑процентному спирту у співвідношенні 1:5. Капають на цукор і смокчуть.
Лікувально-оздоровчі властивості мають і ягоди глоду. Разом із плодами шипшини та горобини — це неперевершений вітамінний напій. За традицією щороку заготовляю торбинку ягід на зиму. Бо узвар із ягід глоду, сушеної малини, калини і смородини — богатирський. Там стільки вітамінів, стільки цукрів, стільки сили!
У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!
Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.
Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації