Вхід | Реєстрація

Як швидко приступити до роботи після відпустки

Літній відпочинок закінчився, але повернувшись до трудових буднів, ви раптом відчули, що не так вже сильно любите свою роботу.

Звичні завдання занадто втомлюють, начальник не приховує роздратування вашою повільністю, товариші по службі здаються нецікавими. До поточних справах додаються ті, які накопичилися за час вашої відсутності. Ви постійно відчуваєте себе втомленими і незадоволеними. Не лякайтесь, ніяких серйозних проблем немає, просто ви стали жертвою поствідпускного синдрому.

 

Чому після відпочинку виникає хандра

Складнощі, пов'язані з виходом із відпустки, відчувають від 30 до 40 відсотків людей. У більшості випадків неприємні відчуття є наслідком різкої зміни обстановки і темпу життя. Під час відпочинку людина розслабляється, переходить на новий (нерідко більш комфортний) режим сну і неспання, займається цікавими справами. Багато хто їде в заздалегідь заплановані подорожі і повертається, переповненим враженнями. У результаті відпустка сприймається як яскраве свято, несправедливо коротке у порівнянні з майбутнім трудовим роком. Людина повертається з казки в реальність, яка здається їй не дуже привабливою. Цей стан нерідко спостерігається і у дітей: мало хто з школярів радіє закінченню літніх канікул.

Іноді негативні емоції, які з'являються після відпустки, мають не тільки психологічні, а й реальні зовнішні причини. При зміні обстановки всі проблеми з роботою, начальством і товаришами по службі розуміються більш чітко. Недарма велика частина звільнень за власним бажанням припадає саме на осінній період. Утім, фахівці радять у таких випадках не поспішати і не піддаватися першому сигналу: зміна роботи вимагає найбільш зваженого підходу. Ефект збільшувального скла зазвичай проходить протягом двох тижнів. Жінки справляються з відпускний синдромом швидше і легше, ніж чоловіки.

 

Як полегшити симптоми відпускної депресії

Насамперед, необхідно психологічно підготуватися і до відпочинку, і до подальшого повернення на роботу. Існує ряд прийомів, скориставшись якими, можна значною мірою згладити перехід між двома дуже різними ритмами і стилями життя.

Якщо ви збираєтеся на курорт або в далеку подорож, постарайтесь повернутися не пізніше, ніж за 3-4 дні до виходу на роботу. Вам потрібна не тільки психологічна, а й фізична адаптація. Вона має пройти плавно і без зайвих навантажень.

Пам'ятайте, що після відпустки на вас наваляться і домашні турботи. Тому не рвіться привести все в порядок протягом кількох днів перед поверненням на роботу. Дуже важливо бути свіжими, повними сил і бадьорості.

У останні дні відпустки відновіть звичайний режим дня. Здійснюйте перед сном піші прогулянки. Включіть у раціон продукти, вживання яких активізує вироблення ендорфінів (банани, гіркий шоколад).

Організуйте відпочинок так, щоб повернення на роботу припало на середу або четвер. Перспектива близьких вихідних суттєво полегшить ваш стан.

У перший трудовий день ретельно розподіліть навантаження. Не беріться відразу за перевірку завдань, які хтось виконав за вас під час вашої відсутності. Цілком імовірно, що ви поставитеся до результату із зайвою прискіпливістю. Не впадайте в паніку через накопичені гори справ, розбирайте їх поступово і спокійно. При можливості відкладіть прийняття відповідальних рішень.

Деяка загальмованість після відпустки — цілком нормальне явище. Не лякайтеся цьому і не ображайтесь на товаришів по службі. Вам треба увійти в трудовий ритм, а їм — заново звикнути до вас. Поступово все налагодиться.

Принесіть на роботу фотографії, зроблені на відпочинку, поділіться з колегами враженнями. Привезіть із подорожі маленькі сувеніри і подаруйте товаришам по службі.

Заплануйте на тижні, наступному після відпустки, кілька приємних заходів: сімейні походи в парк чи в кіно, зустрічі з друзями. Підійде і невеликий шопінг. Грошей після відпочинку зазвичай не вистачає, тому необхідні кошти варто відкласти заздалегідь.

Щоб швидко адаптуватися до початку роботи, необхідно поставитися до відпустки як до прекрасного, але далеко не останнього подібного епізоду. Не варто планувати на цей час велику кількість різноманітних справ (поїздку, ремонт, купу покупок). Інакше залишиться відчуття, що ви втомились, але нічого так і не встигли. Відпочивайте, гуляйте в лісі, засмагайте на пляжі, милуйтесь пам'ятками історії. Витратьте час відпустки з користю і приступайте до роботи з новими силами.Автор: За матеріалами інтернет-видань
18 серпня 2016 | Категорія: Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації