- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Обережно! Фальшиві гроші
Національний банк України попереджає про наявність в обігу підроблених оновлених банкнот номіналом 500 гривень.
11 квітня 2016 року Нацбанк увів оновлену 500?гривневу банкноту зразка 2015 року з удосконаленою системою захисту.
Однак уже були зафіксовані факти вилучення з обігу фальшивих банкнот цього зразка. Хоча, у прес-службі регулятора повідомляють, що кількість підробок незначна. Фальшивки невисокої якості виготовлення, але, тим не менше, зловмисники, користуючись недостатньою поінформованістю і неуважністю громадян щодо контролю елементів захисту банкнот, збувають їх через торговельні точки (АЗС, аптеки і магазини).
Елементи захисту, про які вам потрібно знати, щоб уберегти себе від підробок для вас представлені в інфографіці. Тому ретельно вивчіть їх, щоб не стати жертвою шахраїв.
Що робити при виявленні фальшивої купюри
При виявленні фальшивої купюри краще не намагатися нею розплатитись. Перевіряти гроші на справжність — прямий обов’язок касира. Продавець у торговій точці не має права вилучити підозрілу купюру, але може відмовитися від грошей, які викликають сумнів у автентичності та платіжності.
Ще гірше намагатися здійснити платіж через банк. Касир у банку при виявленні фальшивих банкнот зобов’язаний вилучити їх для дослідження і оформити довідку. Більше того, у разі виявлення в однієї особи двох і більше банкнот із ознаками підроблених, касир повинен негайно зателефонувати в поліцію або ж не пізніше наступного дня повідомити про інцидент письмово.
Найкраще за власною ініціативою звернутися до банку з проханням провести дослідження сумнівних банкнот. При цьому заповнюються заяву і довідка про прийняття банкнот на дослідження. Його проводять теруправління НБУ, Центральне сховище і Департамент грошового обігу. Процес може затягнутися на 35 робочих днів і більше. За цей час оформляється опис банкнот і акт про результати. Якщо гроші виявилися фальшивими, то їх вартість власникові не повертається, а збиток не компенсується. У іншому випадку банк видасть вам справжні купюри.
Як убезпечити себе від шахраїв:
— при розрахунку великими купюрами уважно розгляньте їх та дослідіть на дотик;
— не міняйте великі купюри на дрібні незнайомим людям;
— уникайте місць стихійної торгівлі, базарів, лотків або будьте гранично уважні, роблячи покупки;
— всюди, де це дозволяє, розплачуйтеся банківськими картами;
— не намагайтесь «спихнути» підробку на когось іншого, оскільки проблеми можуть виявитися серйознішими за фінансові втрати;
— дійте в законодавчому полі.
До речі, касири у кобеляцьких банках розповіли, що фальшиві банкноту потрапляють до них дуже рідко. Натомість пересічні громадяни можуть «нагородити» вас такими грошима. Відомо про випадок, коли одному з місцевих перевізників «підсунулу» банкноту-календарик. Тому будьте обачними і перевіряйте гроші.