- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Зберігайте овочі з мінімальними втратами
Усі ми полюбляємо в зимовий період їсти салати з буряків, моркви, цибулі та капусти. Про користь цих овочів знають усі, але от їх правильне зберігання може викликати деякі труднощі. Щоб овочі успішно зберігалась всю зиму, необхідно дотримуватися умов, про які ми розповімо у цьому матеріалі.
Морква
Морква є одним з найпопулярніших коренеплодів. Її правильне зберігання починається з моменту збору врожаю. Хоча багато в чому успішне зберігання залежить і від сорту моркви.
Правильний збір урожаю моркви, підготовка до зберігання. Зі збором урожаю моркви можна не поспішати, приморозки їй не страшні, та й у останні місяці вона тільки починає набиратися вітамінів і соковитості. Головне, щоб зібрати її у суху погоду. Зазвичай рекомендується збирати урожай у середині жовтня. Викопану моркву складають на грядці рядочком і просушують протягом дня. Після цього потрібно видалити бадилля. Тільки не треба його обривати. Робити це гострим ножем швидше і зручніше. Залишати потрібно всього 2–3 міліметри. Для тривалого зберігання слід вибрати найкрасивіші коренеплоди без пошкоджень і захворювань.
Як зберігати моркву в погребі. Температурний режим для зберігання — +1-2 градуси, інакше вона швидко буде проростати. Вологість — близько 95 відсотків. Бажано у погребі змайструвати спеціальний засік для коренеплодів.
Зберігання моркви у піску. Щоб створити для моркви сприятливий мікроклімат, можна використовувати звичайний річковий пісок. Спочатку погріб слід добре просушити і насипати на дно засіки піску, сантиметрів на 10. Далі потрібно укласти ряд морквин і зверху знову присипати піском. Далі ще ряд морквин і знову пісок. Виходить такий «тортик». Тут головне, щоб коренеплоди не торкалися одне одного.
Зберігання моркви у тирсі. У засіку слід засипати шар хвойної тирси, і шар моркви. Загалом, так само, як і з піском. Тільки тирса потрібні чиста і обов’язково від хвойних дерев, оскільки вона запобігає появі гнилі.
Можна зберігати моркву в погребі, помістивши її просто в коробку чи ящик та щільно закрити кришкою. Тільки потрібно періодично перевіряти стан коренеплодів.
Як зберігати моркву в квартирі. У домашніх умовах для зберігання можна використовувати балкон. Якщо він утеплений і зима у вас м’яка, то коренеплоди чудово збережуться у ящику з утепленими стінками. Можна зберігати і в самому прохолодному місці квартири, уклавши моркву рядками в коробки і пересипавши її цибулевим лушпинням. Ще один спосіб — зробити для коренеплодів глазур з крейди. Розведіть водою звичайну крейду до консистенції сметани і опустіть туди корінці. Потім дайте їм висохнути і розкладіть по коробках. Процес цей довгий, особливо тому, що потім потрібно відмивати морквину.
Як зберігати моркву в холодильнику. Чисто вимита і герметично запакована в поліетиленові пакети морква може зберігатися в холодильнику до 2?х місяців. Інший спосіб — натріть її на крупній тертці і помістіть в чисті банки шарами, пересипаючи сіллю.