- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Утеплюйте житло якісними матеріалами
Постійне здорожчання енергоносіїв штовхає громадян на пошук способів їх економії. Одним із найефективніших є утеплення житла. Тому якщо ви хочете, щоб у вашому помешканні було тепло і комфортно, особливу увагу слід приділити питанню його правильного утеплення.
Для цього використовуються різноманітні теплоізоляційні матеріали. Та головний принцип утеплення — змусити теплоізоляцію працювати на вас. Тобто, укласти кошти в теплоізоляцію для того, аби повернути їх за рахунок економії енергоресурсів.
Існує три основні показники для забезпечення комфортного проживання в приміщенні: тепловий, мікрокліматичний і акустичний. Серед багатьох сучасних теплоізоляційних матеріалів далеко не всі мають набір властивостей, які дозволяють максимально ефективно забезпечувати комфортне проживання за всіма трьома показниками одночасно.
Втрати тепла в будинку головним чином відбуваються через стіни, вікна, перекриття над холодним підвалом та покрівлю (покриття). Тому в першу чергу при будівництві слід теплоізолювати саме ці конструкції.
Чим утепляти будинок
Як показує практика, при виборі утеплювача для свого будинку власник, зазвичай, постає перед вибором між дешевим або дорогим утеплювачем, а тільки потім обирає на якій основі він був виготовлений: мінераловатній або полістирольній (пінопласт).
Кам’яною ватою зазвичай називають утеплювачі, які виробляються з кам’яних гірських порід базальтової групи. Її можна називати також мінеральна або базальтова вата. У цього типу утеплювача існує досить багато різновидів, але загальні властивості незмінні для кожного підвиду.
Під полістиролом мають на увазі групу утеплювачів, яка складається з пінополістиролу та екструдованого пінополістиролу. Хоча ці матеріали виготовляються з одної сировини, але за різною технологією. Це відрізняє їх між собою за фізико-механічними властивостями, терміном експлуатації та сферою застосування. І тут явна перевага за екструдованим пінополістиролом.
Об’єднує обидва матеріали широта асортименту, простота у застосуванні і багатофункціональність. Та в іншому вони кардинально відрізняються. Не можна вважати ці матеріали взаємозамінними. Вибір потрібно робити виходячи з виду і особливостей конструкції ізолюючого елемента. Для кам’яної вати характерні м’якість, пружність, негорючість, гігроскопічність, звукоізоляція, паропроникність і гнучкість. Пінополістирол — матеріал горючий, має низькі показники пароводопроникності і погану звукоізоляцію.
Утеплюємо ззовні чи всередині?
Утеплювати будівлі краще зовні з ряду причин. По-перше, не скорочується житлова площа приміщень. По-друге, стіни не піддаються поперемінному заморожуванню-відтаванню. По-третє, точка роси, тобто, місце вірогідного випадання конденсату, виноситься з несучої конструкції, а значить, термін служби несучої конструкції зростає.
Важливим аспектом при проектуванні і будівництві багатошарових огороджувальних конструкцій будівлі є правило: паропроникність кожного наступного шару конструкції стіни повинна збільшуватися зсередини назовні. Цей принцип важливий для забезпечення процесу вільного виходу дифузійної вологи через конструкцію. У іншому випадку конструкція буде перенасичена вологою. Вологе середовище, як відомо, сприяє утворенню грибка і цвілі.
Поради експерта
Нагадаємо, що комфортне проживання в приміщенні залежить від теплового, мікрокліматичного і акустичного показників.
Щоб дізнатись, який матеріал поєднує в собі ці властивості, ми звернулись до експерта з утеплення Андрія. Чоловік пояснив, що таким матеріалом він вважає кам’яну вату:
— Щодо теплозберігаючої здатності, то 10 сантиметрів теплоізоляційного матеріалу на основі кам’яної вати відповідають 45 сантиметрам дерев’яного брусу або 200?ам суцільної цегельної кладки.
Також Андрій пояснив, що один із способів регулювати мікроклімат всередині приміщення — зробити всю систему утеплення з паропроникних матеріалів. Ці стіни пропускають насичене вологою повітря з приміщення назовні і тим самим регулюється мікроклімат без додаткової вентиляції. Кам’яна вата має високу паропроникність і не перешкоджає виведенню надлишку вологи з конструкції.
Не менш важливим фактором комфортного проживання є забезпечення якісної звукоізоляції приміщення. Шум і небажані звуки є найсильнішим подразником нервової системи людини. Кам’яна вата завдяки своїй структурі має гарні звукоізоляційні властивості. Вона дозволяє знижувати рівень шуму, що проходить через конструкцію.
Як пояснив експерт, враховуючи ці фактори, застосування кам’яної вати дозволить вирішити проблему комфорту в приміщенні.
— Нарешті українці зрозуміли, що застосування теплоізоляційних матеріалів дозволяє значно економити ресурси, — говорить Андрій. — Теплоізоляція огороджувальних конструкцій скорочує енерговитрати на опалення будівлі до 70 відсотків. Наприклад, житловий будинок площею 150 квадратних метрів, побудований із цегли завтовшки 510 міліметрів (2 цеглини), витрачає без теплоізоляції 23500 кВт сумарної теплової енергії за опалювальний період року. Якщо ми утеплимо його кам’яної ватою товщиною 100 міліметрів, то для опалення знадобиться не більше 6000 кВт за це й же період. Пряма економія — 17 000 кВт тепловтрат.
Зі слів експерта, застосування негорючих теплоізоляційних матеріалів збільшує пожежну безпеку будинку. Волокна кам’яної вати витримують температуру понад 1000 градусів. Такої температури при пожежі полум’я досягає через 2 години після початку займання, що дає запас часу на евакуацію людей і майна. Дуже важливо, що при пожежі матеріал не виділяє отруйних речовин, отруйних газів і їдкого диму.
— Дуже важливо, що будинок, утеплений кам’яної ватою, споживає меншу кількість теплової енергії на обігрів, — зазначає Андрій. — Це сприяє меншим викидам в атмосферу продуктів згоряння CO2. Застосовуючи екологічно чисті матеріали на основі натуральних компонентів, ви дбаєте про своє здоров’я і здоров’я майбутніх поколінь.
Крім того, експерт додав:
— Якщо власник будинку вирішив утеплювати його, то обов’язково потрібно порадитись із спеціалістом для проведення теплорозрахунку. Не потрібно повторювати за свої сусідом і обшивати будівлю 5?сантиметровим утеплювачем. Оскільки треба враховувати при цьому товщину стін самого будинку та багато інших факторів. Враховуючи нелегку економічну ситуацію в країні, хочеться щоб люди зважено підходили до питання енергозбереження, а не витрачали кошти на конструктив, який у подальшому їм нічого не заощадить. Я завжди раджу своїм клієнтам використовувати якісні матеріали, які подовшать термін експлуатації їхньої будівлі. Так, вони коштують дорожче, але в поєднанні з правильним рішенням економія енергоресурсів стане відразу відчутною. І перебування в приміщенні буде комфортним. Що, власне, і потрібно досягти.