Вхід | Реєстрація

Металопластикові вікна: тепло, комфортно і надійно

Якщо ви вирішили назавжди позбутись протягів та шуму в помешканні, вам необхідно встановити металопластикові вікна.

Ні для кого не буде секретом той факт, що в наш час металопластикові вікна стали не розкішшю, а предметом першої необхідності. І виробники, і користувачі сходяться на тому, що головними їх перевагами є тривалий термін служби, чудова герметичність та зручність в обслуговуванні. Слід також врахувати і значну економію енергоресурсів.

Та щоб не помилитись із вибором надійних віконних систем, потрібно розуміти, із яких компонентів складаються металопластикові вікна, та розбиратись у особливостях їх комплектації.

До головних критеріїв при вибору елементів вікна відносяться: температурний режим усередині приміщення і зовні, шумове навантаження й вимоги до безпеки.

 

Профіль — важливий елемент пластикового вікна

Від якості профілю залежить термін служби виробу в цілому, його ізолюючі властивості і зовнішній вигляд. Тому замовляйте сертифікований пластиковий профіль, який відповідає сучасним стандартам і діючим ГОСТам.

Практика показує, що багато віконних фірм працюють із профілем німецького виробництва. Наразі вітчизняні компанії з успіхом конкурують із іноземними виробниками, так як використовують їх сировину, устаткування й технології. Пластиковий профіль є основою всього віконного блоку, він виконує несучу функцію. Ширина і висота профілю впливає на статичні показники готового виробу. Масивні рами і стулки можуть оснащуватися додатковим третім контуром ущільнення, більш широкими склопакетами (до 48 мм), протизламною фурнітурою, великою кількістю повітряних камер. Природно, що чим ширший профіль, тим він кращий, але і дорожчий. Усередині профілю є повітряні камери, які грають величезну роль в звуко- і теплоізоляції вікна, а також є ребрами жорсткості. Чим більше камер, тим кращі звукоізоляційні властивості готового виробу. Тому спеціалісти рекомендують установлювати чотирикамерні вироби.

 

Обираємо якісні пластикові вікна

Важливим показником віконного профілю, що впливає на його міцність і довговічність, є товщина зовнішніх стінок. Обов’язково уточніть, який підсилювальний вкладиш буде використовуватися при виробництві вікон. Армуючий вкладиш вставляється в основну камеру профілю для того, щоб надати жорсткості конструкції, стабілізувати форму і лінійні розміри пластикового вироби. Обираючи профіль, необхідно звернути увагу на наступні деталі: кількість повітряних камер, товщину стінок, наявність і характеристики армуючого вкладиша.
Cклопакет: однокамерний чи двокамерний?

Якісний склопакет забезпечує гарну звуконепроникність і високі теплоізоляційні характеристики. Головними критеріями вибору склопакета є: особливості кліматичних умов, рівень звукового впливу, вимоги до безпеки.

Однокамерний склопакет являє собою конструкцію з двох стекол, склеєних між собою на певній відстані. Такі склопакети можна використовувати тільки у неопалюваних або добре вентильованих виробничих приміщеннях. В інших випадках вони схильні до запотівання.

Двокамерний склопакет має куди більш високі показники звукової й теплової ізоляції. Тому вони найкраще підходять для застосування в житлових приміщеннях.

Проблема заощадження склопакетами тепла вирішується різними способами. Найчастіше це застосування енергозберігаючих стекол із твердим або м’яким покриттям. М’які покриття наносять на готове скло у вигляді плівок. Тверді наносяться на скло під час його виробництва і являють собою напилення низькоемісійних елементів, які пропускають видиме світло, але при цьому відображають теплове випромінювання в бік джерела.

Ще один варіант енергозберігаючих технологій — це наповнення камер склопакета газом. Для цих цілей застосовуються інертні гази, аргон і криптон, які мають набагато меншу теплопровідність і теплоємність порівняно з повітрям.

 

Вибираємо фурнітуру для пластикового вікна

Фурнітура пластикового вікна забезпечує відкривання стулок в різних напрямках і надійне їх замикання. Від якості цього елемента залежить тривалість служби вікна, його теплотехнічні характеристики і зовнішній вигляд. Будь-який досвідчений «віконник» скаже, що на фурнітурі економити не можна. Фурнітура для вікон з ПВХ повинна бути тільки сталева, яка здатна забезпечувати кілька десятків відкривань за добу. Конструктивним критерієм класифікації фурнітури є спосіб відкривання вікна. Можливі такі варіанти руху стулок: відкидне (фрамужне), поворотне і поворотно-відкидне. Найкращим вважається останній варіант.
Фурнітура може мати режим мікропровітрювання, який полягає в тому, що в певному положенні ручки — 45°, стулка на кілька міліметрів відхиляється від рами. Таким чином забезпечується доступ свіжого повітря в приміщення без протягів.

Існують деякі додаткові функції фурнітури — це ступінчасте відкриття, що дозволяє встановити стулку в різних положеннях; блокування відкидання, що запобігає неправильний поворот ручки у відкритому положенні стулки; захист від мимовільного закриття, який допомагає надійно зафіксувати стулку у відкритому положенні.

Система ущільнення тісно пов’язана з системою водовідведення профільної системи. Саме ущільнювачі забезпечують виняткову герметичність вікон, яка прямо впливає на звуко- і теплоізоляцію. Вони оберігають фурнітуру від конденсату, сміття, шкідливих для її функціонування абразивних частинок. Важливо, щоб ущільнювач обов’язково був змінним.

Врахувавши ці особливості, ви зможете замовити дійсно якісні вікна, які забезпечать комфорт і затишок у вашій оселі.



Автор: Олександр ДІДЕНКО, «ЕХО»
3 листопада 2016 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації