- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
10 смачних страв із зелені для цього літа
Людина — тварина всеїдна, але коли все навколо зеленіє, колоситься і пахне, у ній прокидається її травоїдна частина. І вимагає побільше свіжого кропу, ароматної петрушечки, хрусткої молодої цибульки і ще також пару пучків о-он того пахучого! «ЕХО» зібрало для вас 10 шалених рецептів страв, у яких багато-багато смачної трави. Вітамінізуйтеся на здоров’я!
Зелений пиріг
Інгредієнти: 5 пучків зелені (кріп, петрушка, зелена цибуля і все, що радує душу), пара яєць, по столовій ложці сметани і борошна, трохи рослинного масла, перець-сіль.
Яйця, сметану і борошно перетворюємо на тісто. На розігріту і змащену сковороду висипаємо крупно нарізану зелень і заливаємо приготованою сумішшю. Приправляємо і готуємо під кришкою до рум’янцю, потім перевертаємо і добиваємося рум’янцю зі зворотного боку. Щоб пиріг не розпадався, можна його розрізати і перевертати частинами.
Зелені млинці
Інгредієнти: скільки не шкода гілок різної зелені (кріп, петрушка, цибуля, селера, базилік …), 1 літр молока, кілька яєць, 400 грамів борошна, чайна ложка солі, третина чайної ложки соди, трохи вершкового і рослинного масла, можна сметани.
Яйця збиваємо і солимо, сиплемо до них борошно і соду, ллємо половину молока і гарненько перемішуємо. Доливаємо ще молоко і отримуємо тісто. Нехай годинку постоїть у теплі. Капаємо туди рослинне масло і висипаємо нарізану зелень. Далі готуємо, як класичні млинці, змащуємо вершковим маслом, поливаємо сметаною і наминаємо.
Зелений суп
Інгредієнти: півкілограма зелені (шпинат, щавель, бурякове листя, молода жалива, узагалі, все, що було на ринку найсвіжішим або розрослося на городі), каструля курячого бульйону, пара морквин, корінь петрушки, сіль, можна варене яйце і сметану.
У киплячий бульйон закидаємо моркву і корінь петрушки, варити до пом’якшення, потім туди ж додаємо шматочки курки від бульйону і добре вимиту, висушену і порвану руками (так смачніше і вітамінів більше) зелень. Через десять хвилин перчимо, солимо, у тарілку додаємо сметану і прикрашаємо шматочком яйця. Момент істини настав! І вона виявилася не в вині, а в супі.
Зелений салат
Інгредієнти: головка молодої або пекінської капусти; кілька стебел селери, пара огірків і скільки не шкода різноманітної зелені (петрушка, кріп, цибуля і так далі), натуральний йогурт, гірчиця, сіль.
Сам процес. Капусту порубати (тоненько), присолити і трохи зім’яти. Селеру ріжемо на шматочки, огірки перетворюємо в соломку, туди ж додаємо подрібнену зелень, Заправимо йогуртом, змішаним з гірчицею. Утім, із заправкою ніхто не забороняє експериментувати, так само як і з добавками. Можна додати горошок або яблуко, насипати горішки або сухарики і так далі. Головне, щоб трави було, як у бабусі на сінокосі.
Зелена закуска кюкю
Інгредієнти: по пучечку улюбленої зелені (підуть і щавель, і шпинат, і зелена цибуля, і черемша, й інші їхні колеги), п’ять яєць, шматок вершкового масла, трохи волоських горіхів, домашній йогурт або кефір, сіль-перець.
Сам процес. Рубаємо весь стіг трави не дуже дрібно. Розбиваємо туди яйця, солимо-перчимо і добре перемішуємо. Виливаємо в змащену половиною масла форму, другою половиною цього масла (в розтопленому вигляді) поливаємо все це зверху. У духовці приблизно при 170 градусах випікаємо 15 хвилин в нижньому режимі і стільки ж у верхньому. Готову страву посипаємо злегка обсмаженими горіхами, поливаємо йогуртом, ріжемо як пиріг.
Зелені оладки
Інгредієнти: кропу-петрушки-цибулі і ще якої хочете зелені (як таблеток від жадібності «Побільше»), п’ять яєць, 300 мл кефіру, пару столових ложок сметани, 200 грамів борошна, шматочок твердого сиру, півложечки соди, трохи рослинного масла.
Сам процес. 3 яйця зварити, додати зелень, подрібнюємо і поєднуємо, туди ж тремо сир. Сметану і кефір змішуємо, трошки підігріваємо, туди ж яйця, що залишилися, + сіль-сода, добре перемішуємо до якісного пузиріння. Тепер додаємо борошно і отримуємо тісто, у яке висипаємо зелену суміш. Знову перемішуємо і смажимо на сковорідці до золотистого кольору (оладок) і рясного виділення шлункового соку (у домашніх).
Зелені коржі Кутаб
Інгредієнти: кілька склянок борошна, пучка шпинату й іншої приємної серцю зелені, стограмовий шматок адигейського (можна змішати домашній і твердий) сиру, трохи вершкового масла, сіль, перець.
Сам процес. Замішуємо тісто з борошна, води (близько половини склянки) і солі, хвилин на 20 накриваємо рушником, по ходу кілька раз побризкаємо водичкою і перемішаємо. Робимо кульки, розкочуємо їх в коржики, усередину закладаємо подрібнену зелень і сир, защипуємо краї, злегка сплющуємо те, що вийшло. Печемо Кутаб на сухій сковороді, відразу змащуємо маслом.
Зелені котлети
Інгредієнти: півкілограма пюре зі шпинату, три картоплини, два яйця, пучок петрушки, пучечок зеленої цибулі, панірувальні сухарі, трохи борошна, сіль-перець.
Сам процес. Картоплю зварити, зробити з неї пюре і перемішати зі шпинатом. Додаємо сухарів так, щоб нормально ліпилось, висипаємо туди нарізану зелень, солимо-перчимо, робимо котлетки, обвалюють їх у борошні. Занурюємо в мисочку зі збитими яйцями і смажимо до приємного рум’яного кольору. Можна ще злегка притрусити сиром, але це вже на ваш смак.
Зелене масло
Інгредієнти: пачка вершкового масла, крапелька оливкового і багато петрушки, чебрецю, базиліку, зеленого часнику.
Сам процес. Масло, пом’якшене при кімнатній температурі, завантажити в блендер, туди ж — подрібнену зелень, перемішуємо, капаємо оливкову олію, збиваємо! Тепер у вас не буде звичайних бутербродів. А будуть тільки божественні! Ну, а для того, щоб розкішно поснідати, потрібен лише свіжий хліб.
Зелений коктейль
Інгредієнти: дві частини улюбленої зелені (кріп, салат, петрушка, шпинат, щавель, селера, листя буряка) і три частини улюблених фруктів або овочів (морква, яблука, помідори, огірки, полуниця, банани).
Сам процес. Беремо те, що вдало поєднується. Скажімо, до помідорів проситься базилік, до полуниці — м’ята… Загалом, підключаємо логіку, фантазію і експериментаторський дух. Усі інгредієнти завантажуємо у блендер, якщо вийшло занадто густо, то додаємо мінералки. Якщо хочете засвоїти всі вітаміни, то капаєте оливкову олію.