- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Допомога дітям померлого годувальника
Законом України від 07.02.2017 року № 1836-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника», який набрав чинності 5 березня 2017 року, передбачено виплату щомісячної допомоги на дітей померлого годувальника.
Порядок призначення державної соціальної допомоги дітям померлого годувальника визначено постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 №611 (набрала чинності 31 серпня поточного року).
1. Кому виплачується допомога?
Допомога виплачується на дітей померлого годувальника, який на день смерті не мав страхового стажу, необхідного для призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Допомога виплачується до досягнення дитиною повноліття одному з батьків або законному представнику дитини.
2. Який розмір допомоги?
Розмір державної соціальної допомоги на дітей померлого годувальника встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: на одну дитину – 100% (1312 грн.); на двох дітей – 120% (1574,40 грн.), на трьох і більше дітей - 150% (1968 грн.).
3. З якого часу призначається допомога та на який період?
Державна соціальна допомога призначається на дітей померлого годувальника з дня звернення.
Якщо звернення про призначення допомоги надійшло не пізніше 12 місяців з дня смерті годувальника, допомога призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника (але не раніше дня набрання чинності змін до Закону) .
Крім того, особам, які протягом трьох місяців з дня набрання чинності вказаною вище постановою (тобто до 30 листопада 2017 року) звернуться за призначенням державної соціальної допомоги дитині померлого годувальника, допомога буде призначена з дня набрання чинності Закону (з 5 березня 2017 року), але не раніше дня, що настає за днем смерті годувальника.
Державна соціальна допомога призначається до досягнення дитиною 18 років.
Дітям, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років. На дітей-сиріт допомога призначається до досягнення 23 років незалежно від факту навчання.
4. Куди необхідно звернутися для оформлення допомоги на дітей померлого годувальника та які документи надати?
Для призначення соціальної допомоги дітям померлого годувальника необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем проживання (реєстрації). Одним з батьків дитини або її законним представником, а у разі досягнення повноліття – безпосередньо дитиною померлого годувальника подаються:
- заява за формою, встановленою Мінсоцполітики;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- копія паспорта громадянина України особи, якій призначається соціальна допомога, з пред’явленням оригіналу;
- копія довідки (за наявності) про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку особи, якій призначається допомога, з пред’явленням оригіналу;
- копії документів, що засвідчують родинні зв’язки члена сім’ї з померлим годувальником (за наявності);
- копія свідоцтва про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісті відсутнім чи оголошення його померлим з пред’явленням оригіналу;
- довідки загальноосвітніх навчальних закладів системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів про навчання дитини за денною формою навчання (у разі продовження навчання дитини віком від 18 до 23 років).