Звичні всім овочі взимку стають для людини унікальним джерелом енергії. Ще давні римляни називали моркву королевою овочів не стільки за смак, скільки за лікувальні властивості.
Регулярне вживання свіжої моркви сприяє правильному засвоєнню каротину, на який вона багата й який потрібен для нормального обміну речовин, фізичного та розумового розвитку людини. Морква дуже корисна для зору, збільшує працездатність серця. Корисно впливає на зуби – її тверді шматочки, подібно до зубної щітки, очищують зуби від залишків їжі. Жувати моркву варто ще й для зміцнення ясен.
Цей овоч рекомендований хворим на жовчнокам’яну хворобу, морква виводить пісок із нирок. Її використовують при хворобах шкіри, опіках, обмороженнях. У таких випадках овоч потрібно натерти і прикласти до хворого місця. Терта морква корисна при лікуванні онкологічних захворювань: двічі на день до прийому їжі рекомендується вживати по 100 г цього коренеплоду. При геморої бажано з’їдати на ніч близько однієї склянки моркви. А регулярне вживання цього овочу діє як проносне та позбавляє гельмінтів.
Морква належить до помаранчевої групи овочів, тому корисна тим, хто хоче позбутися негативних емоцій, тривоги, апатії та сіруватого відтінку шкіри.
Дешево і швидко
Рецептом «корейської моркви» ділиться Тетяна Безкровна з Градизька Глобинського району. 1 кг сирої моркви, натертої на спеціальній тертушці, змішати з 4-5 ст. ложками оцту, додати півсклянки олії, 3 ст. ложки цукру, 1 ч. ложку солі та стільки ж чорного меленого перцю. Потім додати велику подрібнену головку часнику і наостанок – пучку коріандру.
У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!
Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.
Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації