- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Ще раз про субсидії
Найбільш поширені питання, які найчастіше задають отримувачі субсидій.
Субсидія призначається терміном на 12 місяців, але не довше ніж до кінця опалювального періоду, і розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.
Згідно зі змінами до порядку надання субсидій, розмір субсидії на опалювальний період визначається з урахуванням доходів сім’ї за І та II квартали 2017 року.
Чи враховуються доходи неповнолітніх осіб при розрахунку субсидії?
Розмір субсидії розраховують на підставі нарахованих доходів усіх мешканців домогосподарства, котрі досягли 14?річного віку на початок періоду за який враховуються доходи (без врахування податку з доходів фізичних осіб). Тобто, при розрахунку субсидії на опалювальний період з жовтня поточного будуть враховані доходи осіб, яким на 1 січня 2017 року виповнилось 14 років. Тому після досягнення особою 14?річного віку та отримання паспорту необхідно надати відповідну інформацію управлінню соціального захисту населення.
Сім’ї, які звертаються вперше за призначенням субсидії, подають заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, із зазначенням, зокрема, паспортних даних зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб, у тому числі дітей, які досягли 14?річного віку.
Щодо надання пільг (субсидій) на індивідуальне опалення
Відповідно до законодавства України пільги (субсидії) на оплату житлово?комунальних послуг надаються у межах соціальних нормативів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово?комунального обслуговування» (зі змінами).
Зокрема, соціальний норматив споживання природного газу та електроенергії для індивідуального опалення відповідно становить 5 кубічних метрів природного газу та 51 кВт/год на 1 м2 опалюваної площі на місяць в опалювальний період.
Соціальна норма житла на послуги з індивідуального опалення для розрахунку:
- пільг: 21 м2 опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 м3 на сім’ю; 42 м2 опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 м3 на сім’ю (у разі користування газопостачанням для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, які складаються лише з непрацездатних осіб);
- субсидій: 13,65 м2 опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 м3 на домогосподарство; 75 м3 на домогосподарство (для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб).
При цьому, для розрахунку розміру витрат природного газу, електричної енергії на потреби опалення застосовується коригуючий коефіцієнт на рівні 1,073 для 1–2 поверхових будівель (0,783 — для будівель на три і більше поверхів).
Розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
З метою забезпечення рівних умов для розрахунку пільг та субсидій дати початку та завершення опалювального періоду для надання зазначених видів соціальної підтримки мають бути однаковими.
У зв’язку з цим управління соціального захисту населення відшкодовують підприємствам витрати за надані пільги на оплату газопостачання (електропостачання) на опалення, у неповні місяці опалювального періоду з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно.