- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Рецепти, які допоможуть швидко позбутись нежиті
Нежить — запалення слизової оболонки носа, що супроводжується його закладеністю або надмірним виділенням носового слизу. Цю хворобу провокують різні мікроби й віруси.
Лікуємо нежить: народні рецепти
Нежить часто лікують вдома, застосовуючи комплекс засобів наукової і народної медицини. При нежиті потрібно поставити на п’яти гірчичники, надіти шерстяні шкарпетки і закутати ноги.
Сік алое. Його варто закапувати по три-п’ять капель в кожну ніздрю чотири-п’ять разів на день, нахиливши голову назад і масажуючи після закапування крила носа.
Настій часнику. 1 зубчик часнику дрібно нарізати або натерти на терці, розвести в 10 мл кип’яченої води, настояти 30-40 хвилин, а потім закапувати 4-5 разів на день по 3 краплі в ніс. Так само готується водна суміш з цибулі.
Сік каланхое. Рослина володіє сильною протизапальною дією. Видавлюємо сік зі свіжого листя каланхое. Приймати його треба так само, як алое. Через сильну подразливу дію можна застосовувати тільки дорослим і дітям старшим 10 років.
Поради від бабусі
1. Покладіть у миску нарізану цибулину, накрийте рушником і подихайте. З носа сильно потече, а потім настане полегшення. Закапувати цибулевий сік не можна, це призведе до опіку слизової.
2. Подрібніть пучок петрушки і відіжміть сік (у сучасних мовах це можна зробити в блендері). Закапуйте по 1-3 краплі в кожну ніздрю. Закладеність відступить через 10-15 хвилин.
3. У ванночку налийте гарячу воду, 40-45°C, додайте склянку кухонної солі і 2/3 склянки сухої гірчиці, перемішайте. Опустіть ноги на 15-20 хвилин, періодично підливаючи гарячу воду. Процедура протипоказана людям з хворобами серця і судин.
4. Інгаляції з ефірними маслами. Каструлю з водою треба довести до кипіння, додати у воду кілька крапель ефірного масла. Далі накрийте голову рушником і дихайте парою. Найчастіше використовують масла хвойних рослин, евкаліпта і м’яти. Слизова оболонка носа може пересихати після таких інгаляцій, тому через півгодини після процедури ви можете закапати ніс маслом обліпихи (по 1 краплі в кожен носовий прохід).
Корисні властивості харчової солі
1. Для того, щоб приготувати соляний розчин, потрібно розчинити кухонну сіль (взяти на кінчик ножа) у 100 мл води. Закапувати ніс готовим розчином до 5 разів на день.
Можна додати в розчин лимонний сік. Високий вміст вітаміну С в лимоні сприяє відновленню проникності капілярних стінок, зняттю набряку слизової оболонки і зменшить нежить.
2. Щоб зробити зігріваючий компрес, треба розігріти сіль на сковорідці, потім засипати у мішечок з щільної тканини і прикласти до перенісся. З обережністю використовувати при підвищеному внутрішньоочному тиску і при гіпертонічній хворобі.
Сольовий компрес при нежиті полегшує носове дихання, сприяє виведенню слизу і зняттю набряку носоглотки.
Використовуйте просте мило
Нежить завдає нам багато неприємностей. Але можна запобігти цій хворобі за допомогою народного лікування.
Візьміть шматок темно-коричневого господарського мила, намочіть його і намильте мокрий безіменний палець. Потім змастіть ним усю внутрішню поверхню лівої і правої ніздрі, дістаючи як можна глибше. Так потрібно робити три рази на день. А краще, якщо ви будете повторювати цю процедуру кожного разу, коли відчуєте, що ніс просох.
Цей засіб допомагає і на ранніх стадіях нежиті, і в якості профілактики.
Чому не можна видувати носа
Риніт може бути як самостійним захворюванням, так і проявом гострих респіраторних інфекцій. Він виникає через віруси й бактерії. Хоча нежить люди вважають «несерйозною» хворобою, вона може викликати масу проблем.
Хронічний риніт проявляється час від часу, коли є провокуючі фактори: стрес, алергія або переохолодження. Слизова порожнина набрякає і утруднює носове дихання.
Шмаркатися не можна, оскільки від цього набрякає трубка, що вентилює середнє вухо. Виникає отит — запалення. Краще втягнути в себе слиз і виплюнути ротом.
Якщо не допомогло, то треба попарити ноги й покласти гірчичники на ступні.
Слід випивати не менш 3 літрів рідини на добу.
Варто знати, що молоко — це не рідина, а їжа. Тому його не рахують. П’ють морси, соки, чаї та воду. Вони промиють організм зсередини.
При правильному лікуванні нежить минає за 10-12 днів.
Про які хвороби може розповісти нежить
Учені спільно з лікарями провели дослідження і виявили, що прозорі виділення з носа говорять про нормальну роботу захисних механізмів людського тіла. Крім того, слиз може виділятися, коли люди входять у тепле приміщення, побувши в мороз на вулиці.