- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Збережіть собі хороший зір до старості
Згідно з науковими даними, близько 80?% інформації ми отримуємо за допомогою зору. Від цього, безпосередньо, залежить якість нашого життя: не тільки в майбутньому, але і вже зараз.
Як вберегти зір від впливу комп’ютера, телевізора і книги
Головна порада офтальмологів — раз на годину відводити очі від монітора і 10 хвилин відпочивати. На практиці це важко виконати, тому влаштовуйте фітнес для очей. Подивіться у вікно, знайдіть точку з максимально віддаленим видом: вежу або рекламний шитий на даху будинку. Переводьте погляд зі скла на неї і назад. Не обертайте зіницями: змінюватися повинні тільки відстань і фокусування.
Сідайте за робочий стіл так, щоб екран комп’ютера знаходився на відстані 60 см від вас (відстань витягнутої руки). Намагайтеся встановлювати монітор, щоб центр екрана розташовувався на 10–20 см нижче від рівня очей. Це запобігає виникненню сухості і свербіння очей, а також дозволяє тримати шию і спину в розслабленому стані.
Дуже важливо правильне освітлення. Природне світло повинно падати зліва. Стежте за тим, щоб екран був яскравішим, ніж освітлення в офісі. Також важливо стежити за тим, щоб на дисплеї не з’являлися відблиски. Змініть настройки монітора так, щоб розмір шрифту був оптимальний для ваших очей і не викликав дискомфорту при читанні.
Окуляри для комп’ютера здатні повністю затримати УФпромені і шкідливий короткохвильової фіолетове світло.
Зір і телевізор. Один із основних факторів зниження чіткості зору — телевізор. Щоденний перегляд ТБпрограм веде до короткозорості. Любителі подивитися телевізор повинні пам’ятати:
- відстань до екрану має бути в 5 разів більше, ніж діагональ телевізора;
- вдень кімнату слід трохи затемнити, а ввечері, навпаки, включити неяскраве світло за спиною;
- щодня можна проводити не більше трьох годин за переглядом телепрограм;
- давайте відпочинок очам, відволікаючись від екрану, переривається на 10 хвилин кожні півгодини.
Дітям перегляд телевізора не рекомендований. З трьох років можливий перегляд телепередач не більше 15 хвилин у день.
Зір і читання книг. Сьогодні прийнято читати не тільки звичні паперові видання, а й електронні книги. Та правила є незмінними для тих і інших:
- не можна читати лежачи;
- відстань між очима і книгою має бути не менше 30 сантиметрів;
- світло повинне падати зверху зліва;
- під час читання робіть перерви, щоб подивитися вдалину або зробити комплекс вправ для очей.
Ще однією важливою рекомендацією для збереження хорошого зору є регулярне відвідування офтальмолога. Потрібно перевіряти стан очей не рідше одного разу на рік.
Допоможуть продукти харчування
Правильно підібраний раціон позитивно впливатиме на ваш зір.
Яєчні жовтки. Яєчний жовток — головне джерело лютеїну (пігмент, що відповідає за якість зору). У поєднанні з цинком, який також присутній в яєчних жовтках, лютеїн допомагає в боротьбі з макулярною дегенерацією (основна причина втрати зору серед людей старше 65 років). Яєчні жовтки найкраще вживати в сирому вигляді.
Шпинат й інша листяна зелень. Шпинат, капуста і ріпа, містять велику кількість лютеїну і зеаксантину. Ці речовини зменшують ризик хронічних захворювань очей.
Готуйте зелень з оливковою олією.
Ягоди і цитрусові. Ягоди (особливо чорниця) вважаються одним з найбільш корисних продуктів для наших очей. Усе завдяки високому вмісту вітамінів A, C і E, а також цинку. Вітамін А — потужний антиоксидант, який запобігає запалення очей. Також він нейтралізує вільні радикали. Вітамін С перешкоджає підвищенню внутрішньоочного тиску, який при відсутності контролю може збільшити ймовірність розвитку глаукоми. Вітамін E може допомогти запобігти утворенню катаракти. Цинк — дуже потужний мінерал, який допомагає захиститися від курячої сліпоти. Також відмінним союзником в боротьбі з хворобами очей є цитрусові, адже вони містять велику кількість вітаміну C.
Морква й інші продукти жовтогарячого кольору (гарбуз, манго, абрикос) — поліпшують загальний стан здоров’я очей. Ці фрукти й овочі містять лютеїн і бетакаротин. Бетакаротин — це провітамін вітаміну А, який дуже корисний для здоров’я очей.
Мигдаль, горіхи і насіння соняшника багаті вітаміном Е, який допомагає в боротьбі з дегенерацією макули. Також цей вітамін захистить вас від катаракти.
Червоний солодкий перець. У ньому міститься величезна кількість вітаміну С, а також корисні для очей і судин вітаміни А і Е.?Регулярне вживання червоного перцю знижує ризик розвитку катаракти, але попереджають, що під впливом температури вітамін С руйнується. Тому їжте перець сирим.
Нежирне м’ясо і птиця. Цинк переносить вітамін А з печінки в сітківку ока, де він використовується для вироблення захисного пігменту меланіну. Цинк міститься в яловичині, свинині й курячому м’ясі.
Бобові. Якщо ви обираєте низькокалорійну їжу, багату харчовим волокном, то для підтримки здоров’я очей необхідно їсти квасолю, горох, нут, сочевицю.
Брокколі і брюсельська капуста. У цих овочах міститься цінна комбінація поживних речовин: вітамін А , С і Е.
Лікувальні компреси
Покращити та оновити зір в домашніх умовах можна за допомогою компресів, закапувань чи вправ.
Для закапування можна приготувати такий настій трав. Суміш квітів бузини, пелюсток волошки, трави очанки й льонку жабрію (по 1 столовій ложці) залити 0,5 літра води. Поставити на вогонь. Як тільки вода закипить, зняти й охолодити. Процідити й закапувати очі по 3–5 крапель 2–3 рази на день.
Для гарячих компресів змішати насіння фенхеля чи кропу, пелюстки волошки й траву очанки. Засипати по 3 столові ложки суміші в полотняні мішечки. Опустити їх на 3 хвилини в окріп, трішки охолодити. Покласти на заплющені очі на 15–20 хвилин, накривши рушником.
Утома очей спричинена втомою війкового м’яза. Потрібно покласти на очі змочений у холодній воді рушник. Потім треба розслабитися, заплющити очі на одну хвилинку, натискати на точки в кутиках очей (за часовою стрілкою).
Вправи для очей
Глибоко вдихніть, заплющивши очі якомога сильніше. Напружте м’язи шиї, обличчя, голови. Затримайте дихання на 2–3 секунди, потім швидко видихніть, широко розкривши на видиху очі. Повторити 5 разів.
Закрийте очі, помасажуйте надбрівні дуги і нижні частини очниць круговими рухами: від носа до скронь.
Закрийте очі, розслабте брови. Повертайте очима зліва направо і справа наліво. Повторити 10 разів.
Поставте великий палець руки на відстані 25–30 сантиметрів від очей, дивіться двома очима на кінець пальця 3–5 секунд, закрийте одне око на 3–5 секунд, потім знову дивіться двома очима, закрийте інше око. Повторити 10 разів.
Покладіть кінчики пальців на скроні, злегка стиснувши їх, і 10 разів швидко й легко моргніть. Закрийте очі і відпочиньте, зробивши 2–3 глибокі вдихи. Повторити 3–5 разів.