- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Поради, що допоможуть зберегти голлівудську посмішку
Профілактика стоматологічних захворювань включає в себе дві складові: щоденна гігієна ротової порожнини в домашніх умовах та регулярний медичний огляд в стоматологічному кабінеті. Пропонуємо поради для тих, хто хоче мати білосніжну та виразну посмішку, міцні зуби та здорові ясна.
Десять речей, які нищать зубну емаль
Краса зубів залежить не тільки від правильного догляду та регулярних візитів до стоматолога, але і від профілактики. Стоматологи попереджають: люди щодня роблять ряд безглуздих помилок, не підозрюючи, якої шкоди вони завдають зубної емалі.
- Кубики льоду в напоях. Різкий перепад температур шкодить зубній емалі, провокуючи утворення мікротріщин. Тому уникати занадто гарячої або холодної їжі (напоїв) варто не тільки людям з підвищеною чутливістю, але і тим, у кого така проблема відсутня.
- Сухофрукти. Родзинки, сушена журавлина, вишня, чорнослив, курага або ананас корисні для здоров’я (в помірних кількостях), але дуже шкідливі для зубів. Вони мають яскраво виражений кисло-солодкий смак і прилипають до зубів, що посилює пошкодження емалі. Рекомендується полоскати рот чистою водою після кожного перекусу сухофруктами.
- Вино. Вино з кислих сортів винограду надзвичайно шкодить зубам. Винні експерти рекомендують: для того, щоб розкрити весь букет цього напою, треба набрати трохи вина в рот, потримати й прополоскати, і тільки після цього проковтнути. Однак стоматологи стверджують, що це не найкраще рішення для людей, які піклуються про красу посмішки.
- Гаряча вода з лимоном, чай, кава. Любителям кави і чаю варто обмежити вживання цих напоїв, так як вони призводять до потемніння зубної емалі. При цьому експерти стверджують, що чай сильніше сприяє фарбуванню, ніж кава. Гаряча вода з лимоном — напій, яким багато замінюють чай і каву. Але і він шкідливий для зубів, так як сік лимона сприяє утворенню кислого середовища в порожнині рота, що може привести до ерозії зубної емалі.
- Басейн. Якщо ти регулярно відвідуєш басейн, то повинен стежити за тим, щоб рот був постійно закритим під час плавання. Справа в тому, що для очищення води найчастіше використовується хлор, який також сприяє розвитку ерозії емалі.
- Використання жорсткої щітки. Жорстка щетина може пошкодити ясна і привести до підвищеної чутливості зубів (особливо у літніх людей).
- Часта чистка. Стоматологи рекомендують чистити зуби не частіше двох разів на добу (вранці і перед сном). При цьому потрібно намагатися чистити їх не відразу після їжі, а приблизно через годину.
- Фрукти. Фрукти корисні для здоров’я, але зловживати ними не рекомендується. Причина в кислоті, яка міститься в фруктовому соку: вона створює кисле середовище, сприятливе для розмноження бактерій, і впливає на розвиток ерозії зубної емалі.
- Пірсинг. Любителі пірсингу повинні задуматися: будь-який метал при контакті із зубною емаллю може її пошкодити.
- Зуби як інструмент. Багато хто використовує зуби для того, аби відірвати цінник від нових штанів, розкусити нитку, відкрити пакет з чіпсами. Усі ці дії можуть призвести до виникнення тріщин або відколів стінок зуба. Тому для подібних цілей під рукою повинні бути ножиці або плоскогубці.
Кровоточать ясна: лікуємо вдома
Кровоточивість ясен або ж пародонтоз — неприємна річ, яку рідко коли допоможуть вилікувати новомодні зубні пасти.
Пародонт — це тканина, яка оточує ваш зуб і саме вона схильна до захворювання та частих кровотеч.
Симптоми пародонтозу: кровотеча при чищені зубів; хворобливі і запалені ясна; відставання ясен від зубів; гнійні виділення, поганий запах та присмак.
Багато хто страждає пародонтозом через авітаміноз або ж через хвороби внутрішніх органів, які мають негативний вплив на весь організм людини.
Як лікувати пародонтоз
1. 15–20 г прополісу дрібно покришити, залити 0,5 л горілки настояти, збовтуючи. Коли настоїться, візьміть настоянку в рот і жорсткою зубною щіткою потріть зуби. Якщо сильно пече, можна розбавити водою до половини.
2. Змішати 1 чайну ложку сухого чаю і 1 чайну ложку подрібненого часнику, залити 1 склянкою кип’ятку. Настояти в щільно закритому посуді 20 хвилин, процідити. Полоскати рот по 5-10 хвилин. Заздалегідь слід добре почистити зуби і лише після цього проводити полоскання. Курс лікування — 2 тижні.
3. Залити 1 чайну ложку насіння цибулі 0,5 л гарячої води, настояти, закутавши на ніч, процідити. Полоскати рот 3 рази на день.
Відбілювання зубів у домашніх умовах
Відбілювання з содою. У народі соду називають природним відбілювачем. Вона міститься в різних кількостях майже у всіх пастах. Сода усуває наліт і плями, абсорбуючись з емаллю. Необхідно лише змішати трохи соди з водою, щоб вийшла консистенція пасти. Наносимо суміш на зуби і залишаємо на сім хвилин. Цей метод майже нешкідливий, але його краще застосовувати не частіше 1 разу на тиждень.
Відбілювання з натуральним оцтом. 1 ложку яблучного оцту набрати в рот і добре прополоскати порожнину. Потім сплюнути і прополоскати рот теплою водою. До речі, це вбиває всі шкідливі бактерії в роті і позбавляє від нальоту на язиці. Застосовувати метод не частіше 1 разу на тиждень.
Використання бананової шкірки. Вона не шкодить ні емалі, ні яснам. Застосовувати метод потрібно 2-3 рази на тиждень, процедура займе не більше 5 хвилин. Для відбілювання зубів банановою шкіркою потрібно зняти з неї жовту плівку. Потім натирати шкіркою зуби протягом 5 хвилин. Після процедури прополощіть рот теплою водою.
Очищаємо зуби від каменю
Зубний камінь найчастіше утворюється в людей, які споживають м’яку їжу, страждають порушенням обміну речовин або неправильно чистять зуби. Повністю очистити зуби від каменю може лише лікар-стоматолог, але вдома ви можете суттєво відбілити зуби та змусити зникнути більшу половину каменю.
1. Жуйте чорну редьку. Ви можете її не ковтати, але от суттєво відбілити зубки редька вам допоможе. Також можете додати каплю лимонного соку.
2. Залийте однією склянкою води 30 г кори молодих гілок волоського горіха. Варіть ліки на повільному вогні протягом 15 хвилин. Остудіть відвар і процідіть його. Два-три рази на день змочуйте в ньому зубну щітку і чистіть зуби протягом 5 хвилин. Для профілактики утворення зубного каменю проводьте цю процедуру двічі на місяць.
3. Позбутися каменю допоможе 3% розчин перекису водню. Після вечірнього чищення зубів змочіть в ньому ватний тампон і прикладіть його до зубів на 2-3 хвилини.
Помітивши на своїх зубах підвищене утворення нальоту і каменю, зверніться все ж до лікаря-стоматолога. Фахівець не тільки приведе ваші зуби в порядок, видаливши з них наліт, але і виявить причину підвищеного каменеутворення, а також порадить найбільш підходящі для вас засоби гігієни ротової порожнини.