- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Що потрібно знати про приєднання будинку до газорозподільчої системи
У людей, які оселяються в новому будинку, виникає потреба: якомога швидше підключити оселю до всіх інженерних мереж. «Полтавагаз» пояснює, що саме потрібно зробити для отримання відповідної послуги.
Початок, де розповідається про документи, необхідні для отримання технічних умов, — у першій частині.
Що таке «стандартне приєднання»?
Стандартне приєднання (або «приєднання, що є стандартним») — послуга з приєднання до газорозподільної системи Оператора ГРМ об’єкта замовника потужністю до 16 м3 природного газу на годину включно на відстань, що не перевищує 25 метрів для сільської та 10 метрів для міської місцевості по прямій лінії від місця забезпечення потужності до межі земельної ділянки замовника.
Плата за приєднання, що є стандартним, — граничний рівень плати за приєднання, що є стандартним, розрахований згідно з Методологією визначення плати за приєднання, затвердженою НКРЕКП. Встановлена НКЕРКП плата за приєднання, що є стандартним, залишається обов’язковою та незмінною незалежно від того, до якого газопроводу, — високого, середнього чи низького тиску, — здійснюється приєднання об’єкта замовника.
Ставки плати за стандартне приєднання встановлюються НКРЕКП для адміністративних територій та розраховуються Оператором ГРМ.
Як класифікують ставки плати за стандартне приєднання?
Відповідно до «Методології визначення плати за приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи» ставки плати за стандартне приєднання класифікують за сукупністю наступних критеріїв:
1. Тип місцевості, на який територіально розташовуються об’єкти газоспоживання замовника:
- сільська місцевість — встановлена відстань від місця забезпечення потужності до місця приєднання не перевищує 25 метрів по прямій лінії;
- міська місцевість — встановлена відстань від місця забезпечення потужності до місця приєднання не перевищує 10 метрів по прямій лінії.
2. Типорозмір лічильника газу, що використовується для обліку природного газу замовника:
- G 1,6 – номінальна витрата газу Qnom 1,6 м3/год, Qmax 2,5 м3/год;
- G 2,5 – номінальна витрата газу Qnom 2,5 м3/год, Qmax 4,0 м3/год;
- G 4,0 – номінальна витрата газу Qnom 4,0 м3/год, Qmax 6,0 м3/год;
- G 6,0 – номінальна витрата газу Qnom 6,0 м3/год, Qmax 10,0 м3/год;
- G10,0 – номінальна витрата газу Qnom 10,0 м3/год, Qmax 16,0 м3/год;
3. Тип газопроводу, що використовується:
- Надземний;
- Підземний.
Таким чином, з урахуванням критеріїв класифікації, НКРЕКП затверджує на календарний рік для кожного Оператора ГРМ 20 ставок стандартного приєднання.
Що таке нестандартне приєднання?
Нестандартне приєднання — послуга з приєднання до діючих газових мереж Оператора ГРМ об’єктів газоспоживання, яке не є стандартним приєднанням, та визначається проектно-кошторисною документацією.
Розроблення проектно-кошторисної документації для нестандартного приєднання забезпечується замовником, а вартість проектно-кошторисної документації, як правило, не є складовою частиною плати за приєднання.
Лише у випадках, коли замовник обирає виконавцем послуги нестандартного приєднання «під ключ» Оператора ГРМ, вартість створення проектно-кошторисної документації може бути включена у перелік заходів приєднання в рамках надання послуг згідно Договору на приєднання до газорозподільної системи (для приєднання, що не є стандартним).
Яка вартість нестандартного приєднання?
Вартість нестандартного приєднання розраховується згідно проектно-кошторисної документації та фінансується за рахунок коштів, отриманих від замовника як плата за приєднання.
У разі необхідності створення додаткової потужності газорозподільної мережі витрати для виконання в повному обсязі робіт згідно з проектно-кошторисною документацією фінансуються за рахунок пропорційної участі замовників (у разі їх наявності), що приєднуються до одного місця забезпечення потужності, та/або за рахунок коштів, залучених як поворотна фінансова допомога від замовників.
Як розраховується вартість приєднання помешкання до газорозподільчої системи (до межі земельної ділянки) — у наступних публікаціях.