- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Хвороба, про яку не хочуть говорити
Напевно, геморой дошкуляє багатьом людям. Та дізнатися, наскільки ця хвороба поширена, фактично неможливо, адже говорити про неї вголос соромляться. І не дивно. Дехто зізнається, що навіть до лікаря соромився йти із цим захворюванням, допоки біль не почав завдавати таких клопотів, з якими самотужки вже не впораєшся. Насправді, у наш час існує багато варіантів ефективного лiкування геморою. Тому далі читайте про симптоми хвороби, її профілактику та способи лікування.
Симптоми, що допоможуть виявити захворювання
При перших ознаках нездужання консультація проктолога і своєчасна діагностика проктологічної патології допоможуть запобігти важким захворюванням: від геморою до раку прямої кишки. Які симптоми мають стати приводом записатися на прийом до проктолога?
1. Біль в області заднього проходу і прямої кишки.
Неприємні відчуття, дискомфорт у області заднього проходу під час ходьби, тривалого сидіння, постійні чи виникаючі періодично гострі або тупі ниючі болі.
2. Виділення крові з прямої кишки.
Поява крові, прожилки слизу і гною на калових масах, сліди виділень із заднього проходу на білизні. У більшості випадків захворювання, що викликали кровотечі, не загрожують життю, якщо зайнятися їх лікуванням на ранній стадії.
3. Запори та інші труднощі з випорожненням.
Труднощі при спорожненні кишечника, часті запори, відчуття неповного звільнення або, навпаки, частий стілець, пронос, нетримання газів, чергування станів запорів і рідкого стільця. Такі симптоми можуть призвести до розвитку захворювання і необхідності операції.
4. У післяпологовий період жінок може турбувати геморой.
Типовими ранніми симптомами цієї хвороби є свербіж, дискомфорт у області анального отвору, болючість при дефекації, слизові, а потім і кров’янисті виділення з прямої кишки. Не бійтеся звернутися до лікаря, ефективне лікування геморою можливе і при годуванні груддю.
5. Травма аноректальної області та естетична зміна зони промежини і заднього проходу.
Удари, порізи та інші ушкодження області заднього проходу з порушенням цілісності шкірних покривів і слизових оболонок або без нього. У випадку, якщо виявлені шишки або ущільнення в задньому проході, можливе попадання в пряму кишку сторонніх тіл, які не можуть вийти назовні природним шляхом, не слід намагатися самостійно витягти їх, так як при цьому велика ймовірність пошкодження ніжної слизової оболонки і виникнення запального процесу. Краще відразу зверніться до лікаря.
Профілактика геморою
Кращий засіб проти геморою — профілактика. Існують фактори, що приводять до розвитку захворювання: нерегулярні випорожнення, схильність до закрепів або проносів, звичка тужитися при дефекації або довго засиджуватися в туалеті з книжкою; важка фізична робота і, навпаки, дефіцит руху, тривале перебування в положенні сидячи; вагітність і пологи; зловживання алкоголем. Це означає, що корекція способу життя допоможе полегшити перебіг хвороби. Бажано переглянути дієту: відмовитися від простих вуглеводів (випічка, цукерки) на користь складних (овочі, фрукти, зелень, зерновий хліб), замість чаю і кави пити воду, краще негазовану (це допоможе нормалізувати стілець). Уникати алкоголю, пива в тому числі. При геморої небажані заняття верховою їздою, важкою атлетикою, велосипедним спортом, а ось піша ходьба або плавання просто необхідні. Корисно зміцнювати м’язи черевного пресу і сідниць, робити гімнастику по Кегелю. Довго сидіти на унітазі — шкідлива звичка. А от користуватися після відвідування туалету біде або висхідним душем для підмивання, навпаки, дуже корисно. Якщо незважаючи на всі профілактичні заходи загострення уникнути не вдалося, панікувати не потрібно. Бажано змінити сидяче положення на лежаче, прикладати до хворого місця прохолодні компреси, змочені в слабкому розчині марганцівки або влаштовувати ванночки з ромашкою, не забувати про дієту і особисту гігієну. Вибір засобу для місцевого лікування залежить від того, які скарги переважають.
Народні методи лікування хвороби
Звісно, із хворобою на початкових етапах можна боротися і народними методами. Серед народних методів лікувaння цього болючого і неприємного захворювaння є застосування свічок, мазі, клізм, навіть п’явок.
Розпочнемо з лікувaння геморою свічками. Народні цілителі кажуть, що правильно виготовлені свічки допоможуть хворому зменшити біль, особливо під час дефекацій. Цей вид народного лікувaння геморою має ще одну, не менш важливу, функцію: підвищення тонусу шкіри анального отвору, а також свічки чудово лікують тріщини, які утворюються в прямій кишці і в aнальному отворі.
Що ж потрібно для виготовлення свічок, які лікують геморой у домашніх умовах? У народній медицині відомо багато рецептів приготування таких свічок. Одним з найпростіших інгредієнтів є, наприклад, картопля. Для приготування знадобиться сира картопля. Перш за все, очистіть картоплю від шкіри, виріжте з неї таку собі «свічку», яку ви зможете без зайвих зусиль помістити в анaльний отвір. Важливо: вирізайте картопляну свічку так, щоб вона не мала гострих кутів, якими ви зможете поранити себе.
Як не дивно, з меду теж готують свічки для лікувaння геморою в домашніх умовах. Він має бути зацукрованим, адже з такої «сировини» легко сформуються свічки. Після приготування її потрібно ввести в анaльний отвір. Вони самостійно розчиняються в прямій кишці, тому додаткових проблем із таким лікуванням виникати не мало б. До речі, сам по собі мед є чудовим антисептиком. Він допоможе також боротися із запальними процесами.
Не менш ефективним методом лікувaння є мазі, виготовлені в домашніх умовах. Наприклад, із буряка. Очищений овоч у сирому вигляді можна не тільки прикладати до гемороїдальних шишок, що повилазили, але і зробити з нього мазь. Буряк слід почистити і потерти на терці з дрібними отворами, щоб утворилася подоба кашки. Нею необхідно по кілька разів на добу змащувати aнальний отвір.
Одним із популярних методів народного лікувaння геморою є ванни. Вони можуть бути теплими або холодними (як вам комфортніше). Лікувaння холодною ванною повинне проводитись двічі на добу (не більше 5 хвилин за раз). А гарячі ванни можна робити з додаванням відварів шавлії, ромашки, календули або звіробою.
Масло обліпихи — ефективний народний засіб лікування геморою, який безпечний у застосуванні навіть в період вагітності, коли не можна використовувати багато медичних препаратів.
Обліпиха багата органічними кислотами, дубильними речовинами і вітамінами, здатна регенерувати пошкоджені тканини. Знімає больові відчуття завдяки протизапальній дії, усуває кровотечі і дискомфорт, зупиняє ріст гемороїдальних вузлів.
Вітамін C у складі обліпихової олії необхідний для синтезу колагену, який забезпечує тонус і міцність кровоносних судин. Судинні стінки стають стійкими до розтягування і пошкоджень, кровотечі припиняються, нові гемороїдальні вузли не утворюються.
Хороші результати дає комплексне застосування засобу: масло обліпихи приймають всередину і місцево для профілактики утворення нових гемороїдальних вузлів та лікування вже наявних. Масло обліпихи п’ють на голодний шлунок, достатньо однієї столової ложки на день. Приступати до їжі можна вже через півгодини.
Компреси і примочки з маслом обліпихи на уражених ділянках сприяють розсмоктуванню гемороїдальних вузлів, відновлення пошкоджених судин. Їх накладають на гемороїдальні утворення в анальній ділянці, змінюючи тричі на день. Ватний тампон, просочений маслом обліпихи, залишають на ураженій ділянці на всю ніч, так як для прискорення процесу загоєння необхідно дотримуватися постільного режиму. Лікування продовжують до повного зникнення симптомів.
Геморой лікують певні продукти
- Клітковина. Кожен день необхідно вживати порцію вівсянки або зернових пластівців, замінити білий хліб цільнозерновим або хлібом з борошна грубого помелу.
- Кожен день вживати на вибір 1 інжир, 3 чорносливи або 2 шматочки авокадо.
- Їсти кисломолочні продукти. Вони зумовлюють здорову мікрофлору в кишечнику. Кальцій необхідний для підтримки стану судинних стінок.
- Кожен день вживати одну столову ложку лляної або оливкової олії (з хлібом, салатом, другою стравою).
- У день вживати не більше чайної ложки солі (солити бажано вже готові страви). Обмежити в раціоні кількість гострих, жирних і солоних страв.
Міфи про геморой, у які не хочуть вірити
Міф 1. Свічки вилікують.
У свічок є лише один доведений ефект — полегшення проходження калових мас через анальний канал за рахунок меншої травматизації слизової оболонки. Насправді, частіше свічки використовуються для доставки інших препаратів, наприклад, мазей, і самі по собі є малоефективними.
Міф 2. Огляд вимагає підготовки.
Для отримання консультації проктолога пацієнтві не потрібна спеціальна підготовка (дієта, очищення прямої кишки).
Сучасний огляд проходить безболісно і не доставляє фізичного дискомфорту. Тому пацієнту не варто затягувати з відвідуванням фахівця. Ефективність лікування, розпочатого на ранніх стадіях, досягає 97 %.
Міф 3. Операція болісна.
Незалежно від обраного методу лікування сучасні інструменти дозволяють зробити операцію найменш травматичною, а відновлювальний період — коротким і безболісним. У середньому операція триває близько 30–40 хвилин. Зазвичай уже через 1–2 дні можна повернутися до нормальної життєдіяльності.
Чому не варто самому лікувати геморой
Якщо геморой не спричиняє надмірного дискомфорту, то, як правило, уже хворі люди не звертаються до фахівця. При початковому розвитку геморою проводять консервативне лікування: із нормалізацією харчування, режиму праці, застосуванням відповідних свічок, венотоніків. Через декілька тижнів такої терапії можливе проведення міні-інвазивної операції. А при гемороях 3–4 стадії проводять планове оперативне втручання після необхідних обстежень та підготовки.
Під маскою геморою можуть бути приховані й інші захворювання, наприклад, поліп, дивертикулярна хвороба (грижа товстої кишки), хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, сифіліс прямої кишки, паразитарні захворювання, рак. Саме тому лікуватися самостійно, якщо ви запідозрили у себе геморой, протипоказане. Консультація із фахівцем обов’язкова для правильного визначення діагнозу і способу лікування.