Основними чинниками, які впливають на розмір осучасненої пенсії, є розмір заробітної плати і страховий стаж

На сьогоднішній день пенсійним законодавством України чітко визначені умови виходу на пенсію. Першочерговою умовою  є набуття необхідного страхового стажу. З 1.01.2018 року мінімальний страховий стаж для призначення пенсії повинен становити не менше 25 років. Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу буде збільшуватися на 1 рік. І у 2028 році, аби отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний страховий внесок — це сума єдиного соціального внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановленого законом на місяць, за який нараховується заробітна плата та підлягає сплаті щомісяця.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату в розмірі 3723 гривні. Для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного місяця з січня 2018 року сплачена сума ЄСВ повинна бути не меншою, ніж 819,06 гривні (3723 х 22 %). Якщо ж сума сплаченого єдиного соціального внеску менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно нарахованій заробітній платі.

Якщо працівник отримує заробітну плату в «конверті» і роботодавець відповідно не сплачує з його зарплати єдиний соціальний внесок, цей період не буде зарахований до страхового стажу найманого працівника, що буде мати вплив на розмір будь-яких соціальних виплат.

У Державному реєстрі загально–обов’язкового державного соціального страхування наявні всі відомості про отриманий дохід громадян, починаючи з липня 2000 року. Тому, за бажанням, працівник може отримати інформацію з системи персоніфікованого обліку в Пенсійному фонді у будь-який час, надавши паспорт та ідентифікаційний код.

Сьогодні сучасні інформаційні технології дозволяють спростити процедуру отримання інформації про сплачені страхові внески. Треба лише одного разу звернутись до територіального органу Пенсійного фонду та зареєструватись користувачем ВЕБ-порталу Пенсійного фонду України. А далі — справа за вами. Доступ до інтернет-ресурсів дозволить вам (стосовно лише себе) отримати інформацію з Державного реєстру застрахованих осіб про суми заробітку, з яких сплачено єдиний внесок, та про періоди зарахування страхового стажу.

Легалізація тіньових заробітних плат забезпечить пристойне проживання людей та отримання достойної пенсії в похилому віці. Тому звертаємося до керівників підприємств та приватних підприємців: проявіть свою громадську позицію і легалізуйте заробітну плату своїх працівників, не позбавляйте їх належного соціального захисту.

Наявність певного стажу роботи впливає не лише на право для призначення пенсії, а й на її розмір, оскільки коефіцієнт стажу є складовою при розрахунку пенсії.

Чинним пенсійним законодавством встановлено мінімальний розмір пенсії для осіб, які мають необхідний стаж роботи 30 років у жінок та 35 років у чоловіків (для пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року, ця величина становить 20 років у жінок та 25 років у чоловіків) у розмірі 1452 гривні.

Крім того, за кожний повний рік страхового стажу понад необхідний здійснюється відповідна доплата.

За наявності страхового стажу меншої тривалості мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Із жовтня 2017 року вказана величина становить 1373 гривні.

У зв’язку зі змінами в законодавстві, з 1 січня 2018 року для пенсіонерів, які досягли віку 65 років та мають стаж роботи 30 років у жінок та 35 років у чоловіків, встановлено мінімальну пенсію в розмірі 1489,20 гривні, що становить 40 відсотків мінімальної заробітної плати, яка передбачена Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» (3723 х 40 %). Тобто мінімальний розмір пенсії для вищевказаних осіб з січня збільшився з 1452 до 1489 гривень 20 копійок.Автор: Кобеляцьке об’єднане управління Пенсійного фонду України
Поділитися:
30 січня | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації