- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Кинути палити потрібно вже сьогодні
Можливо, ви про це уже думали, а, можливо, навіть спробували це зробити, але давайте нарешті доведемо цю справу до кінця і в новому році кинемо палити! Розуміємо, що це складно, але зусилля того варті. Це — найкраще, що ви можете зробити для свого здоров’я, здоров’я своїх рідних і всіх навколо.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, тютюн вбиває майже половину тих, хто палить. Це понад 7 мільйонів людей щороку. Більше 6 мільйонів таких смертей — це наслідок безпосереднього вживання тютюну, тоді як приблизно 890 000 — це некурці, які зазнають впливу диму. Сигаретний дим, який заповнює громадські місця, ресторани, офіси та інші закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 — шкідливі, а понад 50 викликають рак. У дорослих, які не курять самі, але вдихають тютюновий дим, він викликає серйозні серцево?судинні та респіраторні захворювання. Зокрема, ішемічну хворобу серця та рак легень. А в немовлят він може викликати раптову смерть.
Уже з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися.
— Протягом двох років у вас значно зменшиться ризик ішемічної хвороби серця, — пише міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун.
Хоча за останні сім років поширеність паління серед українців зменшилась на 20 відсотків, ще досі більше 7 мільйонів із нас палять щоденно.
Лікувальний напій для тих, хто хоче кинути палити
Інгредієнти: 1 цибулина, 1 літр води, 1 чайна ложка куркуми (5 грамів), 1 шматочок кореня імбиру (5 грамів), 2 столові ложки меду (50 грамів).
Спосіб приготування: доведіть до кипіння воду. Як тільки на поверхні з’являться бульбашки, розріжте на чотири частини очищену цибулину і додайте її у воду. Додайте імбир, мелену куркуму. Готуйте суміш на середньому вогні ще 35–40 хвилин. Зніміть суміш з вогню і дайте їй ще півгодини настоятися, після цього додайте мед, процідіть її і приймайте по дві столові ложки щоранку.
Цей рецепт допоможе очистити легені та позбутись звички палити назавжди.
ТОП-9 продуктів, що допоможуть легко кинути палити
Кинути палити дуже важко. Часом навіть найбільш зважений вчинок складно втілити в життя. Багатьох людей лякає перспектива набрати зайву вагу. Є продукти, які полегшать страждання і допоможуть вести здоровий спосіб життя.
Вівсянка. Вівсяні пластівці — старий спосіб боротьби з палінням і найнадійніший. Столову ложку подрібнених пластівців залити 2 склянками окропу. Залишити на ніч, а вранці прокип’ятити 10 хвилин. Пити після кожного прийому їжі. Овес допомагає вивести з організму токсини і зменшує бажання випалити сигарету.
Вода. Пити багато води потрібно не тільки тим, хто кидає палити. Вона допомагає провести детоксикацію організму. Як тільки з’явилося бажання попалити, але рука потягнулася за сигаретою, варто випити склянку води.
Каєнський перець. Це ще один із кращих способів, який допоможе кинути палити. Перець потрібно просто додавати у страви в якості приправи, а можна злегка перчити питну воду. Він допомагає очистити дихальну систему і повернути їй здатність відчувати запахи. І зменшує тягу до паління.
Імбир. Один із симптомів, який відчувають всі, хто кидають палити, — нудота. З нею допоможе впоратися сік імбиру.
Мультивітаміни. Куріння призводить до дефіциту вітамінів і життєво важливих елементів у організмі людини, тому необхідно приймати вітамінні комплекси. Особливу увагу потрібно приділити вітамінам А, С і Е.
Хрін. Надійний домашній засіб для тих, хто хоче кинути палити. Натерти хрін на дрібну тертку і видавити з нього сік. Змішати сік з невеликою кількістю меду і випити за два рази протягом дня.
Сік грейпфрута. Кислота, що міститься в грейпфруті, допоможе вивести з організму нікотин.
Валеріана. Один із кращих трав’яних засобів, який зменшує прояви симптомів відмови від нікотину. Це — стрес, хвилювання, неспокій і безсоння.
Мед. Чудові ліки, які полегшать відмову від паління. У ньому багато вітамінів, ензимів і протеїнів, які допоможуть позбутися від шкідливої звички.
Продукти, які відновлять легені палія
Стали відомими продукти, які обов’язково мають вживати палії. Американські вчені навіть розробили спеціальне меню для тих, хто палить.
Фахівці з університету Джона Хопкінса дійшли до висновку, що найбільше любителям сигарет потрібно налягати на томати і яблука. Саме ці два плоди гальмують руйнівні процеси в легенях. Вони навіть можуть допомогти відновити органи дихання.
Про користь яблук і томатів для паліїв вчені дізналися в ході досліджень, які вони проводили. Зібравши групу добровольців, дієтологи зобов’язали кожного з них їсти на день по три яблука і два помідора.
Один з авторів дослідження Ванесса Гарсія-Ларсен впевнена, що томатно-яблучна дієта корисна не тільки для колишніх паліїв. Дослідниця впевнена, що вітаміни і мікроелементи, які містяться в плодах, позитивно впливають на регенерацію легень навіть тих людей, які ніколи не палили.
Дослідження тривали 10 років. У них взяли участь 650 дорослих жителів Німеччини, Норвегії та Великобританії.
Пасивне паління викликає небезпечні хвороби
Активні палії на всі висловлені претензії щодо шкідливої звички заявляють, що це їх особиста справа і нікому, окрім них самих, шкоди не може завдати. Насправді, пасивним курцям приходиться не краще.
Запалена сигарета — це джерело основного і додаткового потоку диму, що містить величезну кількість висококанцерогенних речовин. До таких хімічних токсичним сполук відносяться: окис вуглецю, фенол, ацетон, аміак, ціаністий водень, окис азоту, радіоактивний полоній та інші. Узагалі, обвуглена частина сигарети, цигарки або трубки виділяє в навколишнє повітря до п’ятисот газоподібних компонентів.
Тому людина, яка знаходиться в одному приміщенні або поруч з палієм, вдихає більшу частину цих шкідливих речовин, навіть більше, ніж сам курець.