Вхід | Реєстрація

Папіломи: причини, профілактика і лікування

Папілома — це слово, здатне налякати будь-кого, адже вони можуть перетворитися в ракове захворювання. Чому виникає папілома і чи можливо попередити її розвиток у організмі?
Захворювання може бути прихованим протягом тривалого часу. Існують певні фактори ризику для зараження вірусом папіломи:

  • ослаблений імунітет, стресові ситуації;
  • шкідливі звички, що послаблюють імунітет (куріння, зловживання алкоголем);
  • висока безладна сексуальна активність;
  • статеві акти з носієм вірусу папіломи людини (ВПЛ);
  • інфекції, що передаються статевим шляхом (гонококи, хламідії, кандиди, трихомонади);
  • вагітність;
  • тривалі хвороба та лікування грипу, різних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Одним із проявів вірусу папіломи людини є гострі кондиломи, що вражають статеві органи. Шлях зараження може бути як статевим, так і контактно-побутовим.

Необхідно в обов’язковому порядку відвідувати гінеколога 1-2 рази на рік і проходити комплексне обстеження. Адже запобігти появі захворювання завжди легше, ніж лікувати його, особливо, якщо  почалася тяжка стадія. Проходження періодичних обстежень на наявність ВПЛ дозволяє на ранньому етапі виявити захворювання, а вакцинація – запобігти йому.

 

Як відрізнити родимку від папіломи і чого варто боятись

Багато людей плутають родимки і папіломи, об’єднуючи ці поняття і беручи одне новоутворення за інше. Насправді, вони сильно відрізняються.

Родимка або невус — це доброякісне утворення, яке не приносить шкоди організму в чистому вигляді. Стан родимок потрібно постійно відслідковувати, що б вони не стали меланомами. Меланома — це злоякісне утворення, якого людині варто остерігатися.

Рідні плями, які в медицині також називають невусами, з’являються на тілі людини ще в утробі матері. При цьому родимки з’являються у дітей після року. Точніше сказати, проявляються, так як формування точок відбувається також в утробі матері, але вони дуже маленькі і безбарвні, щоб їх можна було розгледіти.

Папілома — це вірус, який проявляється на шкірі і слизовій оболонці людини. Вірус папіломи людини передається побутовим і статевим шляхом. Бородавка ж є видом папіломи.

Папіломи бувають плоскими і висячими, у діаметрі коливаються від 2-4 до 14-16 міліметрів. Висяча і велика папілома може трансформуватися через травмування. Невелике утворення може швидко вирости і перейти у форму злоякісної пухлини. Тому, якщо папілома постійно піддається травмам, її краще видалити.

 

Як лікувати папіломи?

Бородавки виникають, як тільки в організм потрапляє вірус папіломи, найчастіше схильні до цього недугу діти. Причиною можуть стати дрібні подряпини, шкірні порізи, рясне потовиділення на ділянках ніг, рук, пахв, де і виникають бородавки, розвиток неврозу вегето-судинного характеру, падіння імунітету.

Якщо своєчасно не почати лікування папілом, вони можуть розростатися в розмірах, приносити дискомфорт, а при попаданні в них інфекції — гноїтися, тим самим розносячи інфекцію по всьому організму.

Найбільш поширені методи лікування — це використання природних антисептиків. А що ж може бути краще цибулі та часнику? Позбутися бородавок на шиї, підошвах ніг можна, натираючи ділянки тіла кашкою з цих інгредієнтів.

Закривати оброблені ділянки не можна, щоб не отримати опік, повторювати процедуру кілька раз в день, до повного зникнення наросту. При висипаннях і алергічних проявах важливо залишити процес лікування таким способом.

Прекрасно допомагає впоратися з папіломами мед, алое, сік подорожника. Досить на проблемну ділянку шкіри наносити регулярно ложку теплого меду разом з кашкою тертої цибулі.

Сік алое допоможе позбутися від висячих бородавок. Для цього потрібно взяти листок рослини, зібрати з нього м’якоть, додати в ємність половину ложки свіжого цибульного соку. Наносити на шкіру кожні дві години.

Щоб позбутися плоских папілом, можна застосувати сік подорожника. Подрібнити листя в ступі і з’єднати з кашкою цибулі. Класти рясним шаром на уражену ділянку до повного оздоровлення шкірних покривів.

 

Як позбутись від папілом за допомогою мила?

Для того, щоб видалити папілому вдома, вам знадобиться звичайне господарське мило. Милом слід добре натерти уражене місце, проте не варто захоплюватись. Найкраще змащувати мокрим милом суху шкіру, або ж навпаки.

Найкраще змащувати шкіру милом на ніч. Зранку його слід змити з шкіри. Продовжувати натирання шкіри слід протягом трьох- чотирьох днів. Якщо продовжувати курс лікування довше, то шкіра може подразнюватись, червоніти та лущитись.

Якщо після процедур виникло легке подразнення, то воно буде загоюватись ще протягом декількох днів. За цей період папілома зникне.

 

Лікуємо папіломи курячим яйцем

Папіломи досить нешкідливі. Вони здоров’ю не загрожують, а от психологічно отруюють життя дуже багатьом людям. І тому від папілом зазвичай намагаються якнайшвидше позбутися.

Яєчний порошок. Знадобиться шкаралупа двох яєць, лейкопластир та медична вата.

Нагрійте духовку до 250 градусів, розкладіть на деку шкаралупу і помістіть у духовку приблизно на 30 хвилин. Потім, коли яєчна шкаралупа охолоне, подрібніть її якомога ретельніше за допомогою кавомолки до порошкоподібного стану. Помістіть яєчний порошок у скляну або пластикову ємність, що герметично закривається. Вату порвіть на невеликі шматочки, підготуйте лейкопластир. Кожну папілому посипте яєчним порошком, зверху покрийте ватою і зафіксуйте за допомогою лейкопластиру.

Носити таку конструкцію необхідно приблизно 2-3 тижні, змінюючи один раз на три доби. Як показує практика, подібні бородавки зникають вже після першого курсу лікування.

Курячий білок. Якщо папіломи ще маленькі, можна спробувати позбутися від них за допомогою курячого білка. Розбийте куряче яйце, вилийте вміст у чашку. Візьміть ватну паличку, змочіть її в білку, який залишився на стінках шкаралупи, а потім ретельно змастіть папіломи. Повторюйте цю процедуру 3-4 рази на добу, а при бажанні можна і частіше. Приблизно через тиждень папіломи помітно зменшаться в розмірах. Але ні в якому разі не розслабляйтеся і не припиняйте лікування. Воно має тривати доти, доки папіломи повністю не зникнуть. Як правило, для цього необхідно 3-4 тижні. До того ж, чим раніше буде розпочате лікування, тим швидше зникнуть папіломи.

Якщо після місяця інтенсивного лікування ви зрозумієте, що папіломи категорично відмовляються залишати насиджені місця, припиняйте самостійну боротьбу. Зверніться до лікаря-дерматолога, який підбере оптимальний спосіб їх видалення.



Автор: За матеріалами інтернет-видань
10 лютого 2018 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації