- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Рання діагностика вад серця подовжує життя хворих
Захворювання серцево-судинної системи різноманітні і широко розповсюдженні, вони вражають людей всіх вікових груп і національностей. Серед них значну частину займають вади серця, які можуть бути як у дорослих людей, так і в новонароджених малюків.
Вади серця – це захворювання, спричинені порушенням структури серцевих клапанів або звуженням отворів, які ними закриваються. Вади серця бувають вродженні і набуті. Вроджені вади виникають внаслідок порушення внутрішньоутробного розвитку плода під впливом різних факторів. Ці причини можуть бути як внутрішнього характеру, так і зовнішнього, а саме: спадкові захворювання, зміни гормонального фону вагітної жінки, несприятливі екологічні фактори, інфекційні хвороби, вплив медикаментів або токсинів та багато інших обставин.
Вади серця бувають вродженими і набутими
Набуті вади серця найчастіше є наслідком перенесених захворювань: ревматизму, інфекційного ендокардиту, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, сифілісу. У молодих людей причиною набутих вад найчастіше бувають ревматизм або інфекційний ендокардит, а в людей старшого віку – атеросклероз та ішемічна хвороба серця. Внаслідок названих вище порушень структури клапанів або звуження отворів, виникають застій і переповнення камер серця, а це призводить до перенапруження серцевого м’язу. Поки перенапруження помірні, а організм молодий і сильний, йому вдається справлятись з перенапруженням. Ця стадія хвороби називається стадією компенсації. Найчастіше на цій стадії хвороба виявляється при профілактичних оглядах або при зверненні хворого до лікаря з інших причин.
Протезування клапанів – «золотий стандарт» лікування
При виявленні у хворого вади серця, його необхідно взяти на диспансерний облік і рекомендувати вести здоровий облік життя,а саме: уникати тяжких фізичних навантажень, раціонально харчуватись, нормалізувати вагу тіла, відмовитись від куріння і зловживання алкоголем. Це дозволить запобігти прогресуванню хвороби.
Але рано чи пізно серцевий м’яз слабшає і настає наступна стадія хвороби – стадія субкомпенсації. При цьому хворий в стані спокою ніяких симптомів хвороби не відчуває, а при фізичному навантаженні у нього виникає задишка, серцебиття, інколи біль у ділянці серця. Не зволікаючи, пацієнт повинен звернутись до лікаря. Після обстеження у спеціалізованому лікарняному закладі, таких хворих направляють на консультацію до кардіохірурга. «Золотим стандартом» лікування таких пацієнтів є хірургічне втручання, а саме протезування клапанів.
Якщо цього не буде своєчасно виконано, то через деякий час наступить стадія декомпенсації, для якої характерні такі симптоми: задишка не тільки при фізичних навантаженнях, а і в спокої, синюшність шкіри та слизових оболонок, набряки нижніх кінцівок, збільшення розмірів печінки, сильний кашель з виділенням харкотиння, накопичення рідини в черевній та плевральній порожнинах. На цій стадії захворювання проводиться тільки симптоматичне лікування. Отже, запорукою подовження життя при вадах серця є своєчасне звернення пацієнта до лікаря на ранніх стадіях захворювання!