- Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям? - Selena2017
10 листопада, 18:20
На тему: Підприємця із Кобеляк засудили за незаконну вирубку дерев - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:58
На тему: Міська рада поновила Дмитра Жугана на посаді - Чудо Юдо
28 жовтня, 11:57
На тему: У Кобеляках загорілася церква - Dikaia
28 жовтня, 11:48
На тему: Зимняя куртка – женственно и функционально
Грибок ніг: як його уникнути та вилікувати
Грибок є популярним захворюванням, яким можна заразитись у будь-якому віці. Можна піти в басейн і повернутися з грибком на ногах, можна пройтися пляжем і підчепити захворювання. Про причини виникнення грибка читайте в цьому матеріалі.
Інфекція може з’явитися в мікротріщинах та потертостях. Тому, якщо берегти ноги, то можна захиститися і від грибка, але це не дає 100?відсоткову гарантію. Зайва сухість є раєм для бактерій, які будуть швидко розмножуватися.
У той же час найбільш частою причиною появи грибкових захворювань ніг є зайва пітливість. Тому, якщо взуття буде закритим і шкіра на ногах не дихатиме, то ви гарантовно захворієте.
Недостатнє висушування ніг після водних процедур також призводить до захворювання.
Бактерії знаходяться в громадських місцях, тому найбільш вразливими є ті, хто відвідує лазні, басейн, тренажерний зал, пляжі. Люди, робота яких пов’язана з навантаженням на ноги, теж у групі ризику.
Грибок на ногах: лікуємо вдома
Коли надворі тепла пора, так і хочеться одягнути відкрите взуття чи пройтись босоніж. Однак, коли на ногах надокучливий грибок, то це складно зробити.
З лікарських засобів для зовнішнього застосування лікарі радять нізорал, кетоконазол, пімафуцин, мікозорал, лоцеріл та інші. Також можете обрати в аптеці мазі, до складу яких входить нафтідін та імідазол. Ці препарати згубно впливають практично на всі різновиди грибка, знищуючи його в корені. До таких мазей відносять антифунгол, маурер, клотримазол, фунгіцит-ратіофарм та інші.
Лікувати грибок на ногах можна за допомогою березового дьогтю. Перед тим, як нанести мазь, необхідно розпарити ноги та пемзою зчистити верхній шар шкіри. Протріть ноги насухо після цього. Березовим дьогтем змазують місця між пальцями, близько нігтів, у місцях утворення тріщин і залишають на 1,5 години. Далі просто протирають залишки, без застосування води. Через два дні процедура повторюється.
Щоб позбутися нестерпного свербіння і запобігти подальшому розвитку грибка, варто зробити пасту з розпушувача тіста, який розбавляється теплою водою до консистенції кашки. Ця суміш втирається в уражені ділянки шкірних покривів на кілька хвилин, потім змивається водою. Після процедури важливо добре обсушити ноги і посипати крохмалем або присипкою.
Три способи лікування грибка ніг
Щоб уникнути такого захворювання дотримуйтесь гігієни ніг та обов’язково вдягайте лише власне взуття. Не так складно везти з собою домашні капці на відпочинок, ніж ходити не зрозуміло в чому.
Перший спосіб. Натріть часник, змішайте його з вершковим маслом і цією сумішшю змащуйте уражені місця.
Другий спосіб. Розчиніть морську сіль (одну чайну ложку) в одному літрі води. Цим розчином «обробляйте» щодня ваші нігті.
Спосіб третій. Два рази на день наносьте на хворі нігті по одній крапельці йоду.
Як не підхопити небезпечний грибок нігтів?
Понад 80 % українців страждають від грибка ніг. Захворювання призводить до пошкодження нігтьових пластин. Найчастіше це захворювання передається у місцях громадського користування: басейнах, спортзалах, банях. Частими є випадки зараження через використання спільних душових, наприклад, у казармах чи базах відпочинку.
Військові особливо піддаються ризику зараження, оскільки, крім використання спільних душових, вони ще й носять взуття, яке сприяє розвитку грибка.
Заразитись цим неприємним захворюванням можна і під час відвідування салону після манікюру чи педикюру. Проте спеціалісти переконують: якщо протримати інструменти у спеціальному розчині не менше півгодини, то ризик зараження зменшується до нуля.
Для того, щоб попередити виникнення грибка, спеціалісти рекомендують використовувати спеціальний захисний спрей перед відвідуванням місць, де підхопити грибок найбільш ймовірно.
Що допомагає вилікувати «запущений» грибок
Як лікувати грибок нігтів на ногах з допомогою лаків і мазей? Потрібно видалити пошкоджений ніготь, а також деякі здорові ділянки навколо нього. Далі наноситься засіб. Якщо це лак, потрібно простежити, щоб він висох, а мазь повинна добре увібратися. Мазь або крем використовується двічі на день, а лак всього лише 1–2 рази в тиждень. У разі необхідності оброблену ділянку фіксують пластиром.
Є ряд лаків, призначених для кращого видалення пошкодженого нігтя. Їх завдання полягає в тому, щоб зробити ніготь більш м’яким. Але такі засоби не боряться із захворюванням.
Натуральні компоненти олій сприятливо впливають на структуру нігтя і його загальний стан. У лікувальних цілях можна використовувати лавандову олію, оливкову або олію чайного дерева. Змащувати хворі місця рекомендується на ніч, одягнувши на ноги після цього вовняні шкарпетки.
Поганий запах ніг — ознака грибка стопи
Немає сил терпіти стійкий «аромат» ваших кросівок? Усьому виною грибкова інфекція.
Згідно досліджень медиків, якщо ви помітили, що шкіра навколо пальців ніг суха і лущиться або на ній з’явилися почервоніння і пухирі, швидше за все, у вас грибок стопи.
Ваші ноги також можуть виділяти неприємний запах, викликаний бактеріями і грибком, роз’їдаючим шкіру і пальці ваших ніг. Якщо ви подряпаєте ногу, а потім торкнетеся нею інших частин тіла, ви ризикуєте поширити на них грибок (наприклад, на область паху або під пахвами). Це може послужити появі неприємного запаху в цих областях.
Крім того, якщо ви проігноруєте грибок стопи, шкіра між пальцями ваших ніг стане занадто м’якою і вологою, що зробить її «магнітом» для безлічі бактерій. Цим ви ризикуєте заробити й інші ускладнення.
Отож, якщо ви помітили у себе перераховані вище симптоми, спробуйте протигрибкові спреї. Коли після двох тижнів використання проблема не зникне, дерматолог зможе більш детально вивчити причини грибка і призначити курс лікування.