- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Пенсія чи соцдопомога: усе залежить від стажу
15 березня відбулось засідання міської ради ветеранів. На ньому заступник начальника Кобеляцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Валентина Ященко розповіла про зміни, які відбулися в законодавстві.
Зі слів посадовця, з 1 січня цього року Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачає перерахунок пенсії пенсіонерам, яким виповнилось 65 років та які мають 30 років стажу жінки та 35 років чоловіки. Мінімальний розмір пенсії для таких осіб рахується на рівні 40 відсотків від мінімальної заробітної плати (з 1.01.2018 — 3723 гривні). Тобто, виходить сума 1489,2 гривні, що на 37,2 гривні більше, ніж встановлена раніше 1452. Але підвищення відбулося лише у тих пенсіонерів, основний розмір пенсії яких нижчий за прожитковий мінімум. Законом передбачено, що зі зростанням мінімальної заробітної плати збільшуватиметься доплата до мінімального розміру пенсії. Якщо людині виповнюється 65 років, то з наступного дня їй проводиться перерахунок пенсії.
У жовтні минулого року у Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та в Закон України «Про індексацію грошових доходів населення» були внесені зміни. Чинним законодавством передбачено, що для забезпечення індексації пенсії буде проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії. Зазначений перерахунок буде проводиться з 2021 року. У 2019-20 роках показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, що застосовується для перерахунку пенсій, збільшуватиметься на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні.
— Також Закон передбачає обмеження пенсій, — говорить Валентина Ященко. — Грошові виплати не повинні перевищувати десяти прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян. З 1 січня цього року ця сума складає 13730 гривень. Крім того, Податковим кодексом передбачалось оподаткування частини пенсій, яка перевищує вказаний максимум. Та 28 лютого Конституційний суд опублікував рішення, яким скасовано оподаткування пенсій.
Як пояснила Валентина Олексіївна, з початку року почали діяти нові зміни, які стосуються призначення пенсій. Вік виходу на пенсію не змінився. На заслужений відпочинок чоловіки йдуть у 60 років. Жінки з квітня цього року — у 58 років і 6 місяців. У 2018 році пенсії призначаються при наявності 25 років стажу. Необхідний для призначення пенсії стаж щороку збільшуватиметься на 1 рік і в 2028 році пенсію можна буде отримувати, пропрацювавши 35 років. Якщо потрібного на сьогодні стажу немає, то на пенсію можна вийти в 2018 році у 63 роки при наявності 15 відпрацьованих. Ця вимога також щороку зростатиме на 1 рік та у 2028 році досягне 25-річного стажу. Існує ще один варіант виходу на пенсію, якщо не вистачає потрібного стажу: на заслужений відпочинок можна вийти у 65 років, маючи 15 відпрацьованих.
— Починаючи з 2018 року, якщо людина має 15 років стажу, їй може бути призначено державну соцдопомогу, — пояснила виступаюча. — Її призначають органи соціального захисту населення. Ця допомога призначається в залежності від сукупного доходу сім’ї, перераховується особі кожні шість місяців з урахуванням змін її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого вона набуває право на пенсійну виплату.
З урахуванням змін в законодавстві, з жовтня 2017 року призначення пенсії за вислугу років відбувається лише у випадку, якщо на момент вступу в дію цього закону громадяни мали право на призначення такого виду пенсії. Тобто, необхідний стаж, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, людина набула до жовтня минулого року і мала: на 1 квітня 2015-го 25 років такого стажу, на 1 січня 2016-го — 25 років 6 місяців, на 11 жовтня 2017-го — 26 років 6 місяців спеціального стажу роботи.