- Selena2017
12 грудня, 17:54
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Важливість профілактичних щеплень для дитини
Майже у всіх країнах світу проводиться імунопрофілактика інфекційних захворювань у дітей. Вважається, що вакцинація запобігає смертності більш ніж на 20 відсотків.
Імунопрофілактика — вакцинація проти певних захворювань інфекційного характеру, таких як: гепатит В, туберкульоз, дифтерія, кір, поліомієліт, кашлюк, правець. Цей список встановлений Всесвітньою Організацією Охорони Здоров`я. У деяких країн додані й інші захворювання: паротит, краснуха і так далі. За деякими даними, вважається, що профілактика інфекційних захворювань може запобігти смерті 21 відсотка дітей.
Вакцина — це препарат, який дозволяє набути надійний імунний захист проти певної інфекції. Вона виготовляється з деяких частин бактерій або вірусу, з померлих або ослаблених мікроорганізмів.
Якщо організм міцний, то вакцина безпечна для дитини. Вакцина стимулює утворення антитіл (структури здатні зв`язуватися з антигеном, тобто, мікроорганізмом, для його знищення). Також утворюються клітини з пам`яттю, які дозволяють надовго підтримувати захисні функції організму.
Вакцини рекомендуються робити всім, починаючи з перших днів життя, коли тільки формується імунна система. Та імунопрофілактика інфекційних захворювань має і протипоказання, на які потрібно звертати увагу. Це — вроджені чи набуті імунодефіцитні патології, інфекційні та неінфекційні захворювання в гострому періоді, період загострення хронічних захворювань, злоякісні пухлини, алергічні хвороби, енцефаліт, менінгіт, судомні стани дитини, хвороби крові у важкій формі, важкі патології серцево?судинної системи, захворювання печінки, нирок і легень. Під час імунізації деякими вакцинами є додаткові протипоказання.
Цей перелік протипоказань слід використовувати розумно, так як нещеплена дитина дуже вразлива до інфекцій, і смертність в дитинстві фіксується частіше. Тому, якщо у дитини виявлено протипоказання, необхідно всіма провести лікування цих захворювань, вивести малюка в стадії ремісії, коли вакцинація буде безпечна для нього. Якщо ж все-таки дитина залишається нещепленою, то слід уникати від контактів з інфекційно хворими.
Останнім часом зростає кількість людей, які не хочуть вакцинувати своїх дітей. Головна причина — помилкові розуміння прав людини, необґрунтоване поширення неправдивої інформації про шкоду вакцини. Але найчастіше люди просто не знають, що таке вакцинація і наскільки небезпечні ті захворювання, від яких проводиться імунопрофілактика.
Здоровим дітям, без винятку, потрібно виконувати профілактичні щеплення проти всіх дитячих інфекційних хвороб.
Поміркуйте, епідпаротит (свинка) може призвести до безпліддя у хлопчиків, коклюш — до ураження нервової системи, гепатит В — до цирозу печінки. Обов’язковими є щеплення від туберкульозу, так як зараз в Україні зафіксована епідемія туберкульозу, хвороби, яка раніше вражала ув’язнених і людей із неблагополучних сімей. Щеплення принесуть тільки користь, за умови, якщо лікар правильно оцінить стан здоров’я дитини і вакцина буде якісною.