Важливість профілактичних щеплень для дитини

Майже у всіх країнах світу проводиться імунопрофілактика інфекційних захворювань у дітей. Вважається, що вакцинація запобігає смертності більш ніж на 20 відсотків.

Імунопрофілактика — вакцинація проти певних захворювань інфекційного характеру, таких як: гепатит В, туберкульоз, дифтерія, кір, поліомієліт, кашлюк, правець. Цей список встановлений Всесвітньою Організацією Охорони Здоров`я. У деяких країн додані й інші захворювання: паротит, краснуха і так далі. За деякими даними, вважається, що профілактика інфекційних захворювань може запобігти смерті 21 відсотка дітей.

Вакцина — це препарат, який дозволяє набути надійний імунний захист проти певної інфекції. Вона виготовляється з деяких частин бактерій або вірусу, з померлих або ослаблених мікроорганізмів.
Якщо організм міцний, то вакцина безпечна для дитини. Вакцина стимулює утворення антитіл (структури здатні зв`язуватися з антигеном, тобто, мікроорганізмом, для його знищення). Також утворюються клітини з пам`яттю, які дозволяють надовго підтримувати захисні функції організму.

Вакцини рекомендуються робити всім, починаючи з перших днів життя, коли тільки формується імунна система. Та імунопрофілактика інфекційних захворювань має і протипоказання, на які потрібно звертати увагу. Це — вроджені чи набуті імунодефіцитні патології, інфекційні та неінфекційні захворювання в гострому періоді, період загострення хронічних захворювань, злоякісні пухлини, алергічні хвороби, енцефаліт, менінгіт, судомні стани дитини, хвороби крові у важкій формі, важкі патології серцево?судинної системи, захворювання печінки, нирок і легень. Під час імунізації деякими вакцинами є додаткові протипоказання.

Цей перелік протипоказань слід використовувати розумно, так як нещеплена дитина дуже вразлива до інфекцій, і смертність в дитинстві фіксується частіше. Тому, якщо у дитини виявлено протипоказання, необхідно всіма провести лікування цих захворювань, вивести малюка в стадії ремісії, коли вакцинація буде безпечна для нього. Якщо ж все-таки дитина залишається нещепленою, то слід уникати від контактів з інфекційно хворими.

Останнім часом зростає кількість людей, які не хочуть вакцинувати своїх дітей. Головна причина — помилкові розуміння прав людини, необґрунтоване поширення неправдивої інформації про шкоду вакцини. Але найчастіше люди просто не знають, що таке вакцинація і наскільки небезпечні ті захворювання, від яких проводиться імунопрофілактика.

Здоровим дітям, без винятку, потрібно виконувати профілактичні щеплення проти всіх дитячих інфекційних хвороб.

Поміркуйте, епідпаротит (свинка) може призвести до безпліддя у хлопчиків, коклюш — до ураження нервової системи, гепатит В — до цирозу печінки. Обов’язковими є щеплення від туберкульозу, так як зараз в Україні зафіксована епідемія туберкульозу, хвороби, яка раніше вражала ув’язнених і людей із неблагополучних сімей. Щеплення принесуть тільки користь, за умови, якщо лікар правильно оцінить стан здоров’я дитини і вакцина буде якісною.Автор: Тетяна КЛИМЕНКО, дільничний лікар-педіатр
Поділитися:
15 травня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Щоб прокоментувати матеріал, Вам необхідно зареєструватися, або увійти на сайт під своїм логіном
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації