- IgorSergeevich
10 грудня, 21:15
На тему: Волонтер Альона Шуліка стала першим у громаді «помічником ветерана» - welam16
6 грудня, 20:23
На тему: Бюро переводов: Профессиональные услуги перевода текстов - welam16
30 листопада, 17:18
На тему: Тактическая одежда для военных — использование - romanova88
29 листопада, 13:33
На тему: Як прискорити ріст волосся - Чудо Юдо
15 листопада, 09:41
На тему: Чи сядуть чиновники міськради за кермо вантажівки зі сміттям?
Як піти у відпустку без авралу
Документи підписані, квитки куплені, готель заброньовано, але в останній робочий день перед відпусткою доводиться засиджуватися в офісі до опівночі, терміново доробляючи-дописуючи-дораховуючи все, що накопичилося, або того гірше — на два тижні вперед. Чому так відбувається і головне — як уникнути вічного передвідпускного авралу? Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підготували 5 порад, як піти у відпустку і повернутися до роботи без зайвих нервів.
Нагадаємо, що згідно з даними опитування hh.ua 72% респондентів відзначили літо як найбільш типовий сезон для відпочинку і відпусток. 12% опитаних зазвичай відпочивають від роботи навесні, і приблизно стільки ж (11%) — восени. І всього лише 5% зазвичай беруть відпустку взимку.
- «Їжте слона по шматочках». Якщо ви точно знаєте, що, скажімо, за 3 місяці повинні виконати певний обсяг роботи, і саме на цей період припадає ваша відпустка, — не залишайте все на останній тиждень, розбийте роботу на рівні частини. Краще щодня затримуватися на годину, ніж перед відпусткою не спати дві доби поспіль.
- Не розтягуйте «задоволення». Якщо перед відпусткою ви все-таки не встигли закінчити всі справи і щось доведеться доробляти, не розтягуйте це на весь період відпочинку — недороблена робота не дасть вам повноцінно розслабитися. Виділіть для виконання завдання певний час – ту половину дня, коли ви є більш продуктивними.
- Серйозні розмови — до, а не після. Вас очікує бесіда з керівництвом, наприклад, про підвищення зарплати або нову посаду. Коли її краще почати — до або після відпустки? Аргументи за поствідпускний період: свіжа голова і нові сили. Але майте на увазі, що думка «а чи будуть задоволені мої вимоги?» не дасть вам спокою під час відпочинку. Тому краще ініціювати серйозну розмову до відпустки: у разі позитивного рішення ви відпочиватимете зі спокійною душею, у разі негативного — буде час проаналізувати помилки, щоб повернутися до цього питання пізніше.
- «І нехай увесь світ зачекає». Якщо можна вимкніть телефон, не відповідайте на робочі е-мейли і повідомлення у соціальних мережах. Подобається це колегам чи ні, але у вас — повноцінний відпочинок. Якщо ж на роботі без вас об'єктивно не обійтися, обговоріть час, який можете присвятити роботі, наприклад, будні дні з 8.00 до 10.00. У сучасному світі доволі просто зв'язуватися з іншими людьми. І людина доступна для спілкування завдяки сучасним онлайн-інструментам комунікації і гаджетам (смартфонам, планшетам, різноманітним месенджерам, електронній пошті) не тільки рідним і друзям, а й роботодавцю і колегам практично 24/7. Це зручно для швидкого вирішення робочих питань, але часом забирає особистий час співробітників, у тому числі в період відпустки. Як показало дослідження HeadHunter Україна, 40% опитаних залишаються доступні керівництву і колегам для вирішення робочих питань під час відпустки.
- Правильно плануйте відпочинок. Для того щоб повністю розслабитися й усвідомити, що можна нічого не робити, необхідно орієнтовно два дні. Тому заплануйте на цей час екскурсії, огляд визначних пам'яток, активні прогулянки. А далі можна просто лежати на пляжі і насолоджуватися сонцем. Те ж саме і з виходом із відпустки — залиште собі хоча б два дні на адаптацію перед активним робочим процесом.