Як і чим лікувати стоматит?
Стоматит — захворювання, дуже розповсюджене серед дітей та дорослих, і навколо нього чимало міфів. До невеликих ранок у ротовій порожнині не можна ставитися легковажно, оскільки запущені та хронічні форми захворювання можуть призвести не лише до дискомфорту, а й до серйозних ускладнень. Тому знати, як і чим лікувати стоматит, необхідно кожному. Пропонуємо ознайомитись з ТОП-5 фактами про це захворювання, та порадами, які використовувати способи, методи та трави від стоматиту.
Факт №1. Стоматит потребує консультації лікаря
Враховуючи розповсюдженість захворювання, а також той факт, що часто воно проходить саме по собі, чимало людей ставляться до його проявів легковажно. Але стоматит потребує консультації лікаря хоча б тому, що у деяких випадках подібні прояви у ротовій порожнині можуть свідчити про такі небезпечні захворювання, як кір чи скарлатина.
Факт №2. Стоматит виникає не лише через брудні руки
Стоматит прийнято вважати хворобою брудних рук. Дійсно, часто він виникає через потрапляння збудників до ротової порожнини через немиті руки, але це не єдина причина. Нерідко захворювання буває спровоковане грибком, впливом алергенів, механічними пошкодженнями, сухістю в роті через високу температуру, використанням зубної пасти з надмірним вмістом SLS, а його хронічні форми часто вказують на зниження імунітету.
Факт №3. Лікарські трави допоможуть при стоматиті
У комплексній терапії стоматиту варто використати лікарські трави. По-перше, відвари та настої з них є відмінними антисептиками і застосовуються для ополіскування ротової порожнини після їжі. Деякі з них, наприклад, календула, не лише дезінфікують, а й сприяють швидкому загоєнню ранок. Докладніше про те, як заварювати та використовувати календулу читайте тут: https://liktravy.ua/useful/articles/zastosuvannia-kalenduly-pry-stomatyti. Деякі трави, навпаки, не рекомендовані при стоматиті. Наприклад, череда підсушує шкіру, зменшує виділення слини, як наслідок, подразнення лише посилиться.
Факт №4. Під час лікування необхідна спеціальна дієта
Свербіж та біль, що викликають ранки при стоматиті, призводить до дискомфорту під час їжі та зникнення апетиту. Більш того, груба, гаряча чи гостра їжа може пошкодити поверхню ранки та уповільнить процес загоєння. Тому під час хвороби рекомендована рідка та м’яка їжа, температура її не має перевищувати 37 градусів. Прохолодні страви, наприклад, морозиво, насичують організм поживними речовинами та знімають біль. Важливо не вживати нічого між основними прийомами їжі, щоб бактерії не розмножувалися.
Факт №5. Йод та спирт не можна використовувати під час стоматиту
Не всі засоби для дезінфекції можна застосовувати при стоматиті. Може здатися, що спирт та йод припікають ранки та зупиняють розмноження бактерій. Але насправді їх дія надто агресивна, застосування йоду та спиту лише уповільнює загоєння.