- psevdonimb
17 січня, 20:39
На тему: Тепер вас дуритимуть не лише люди - karamelka
9 січня, 19:13
На тему: Як прискорити ріст волосся - anna000000
9 січня, 01:53
На тему: Дива з білбордами, або Тут мала б бути соціальна реклама - Чудо Юдо
8 січня, 09:50
На тему: Обережно! Села закриваються! - pis
6 січня, 17:38
На тему: Мачтовый подъемник: конструкция и преимущества при эксплуатации
Випадки, у яких призначають субсидії підприємцям, власникам авто та безробітним
Олександр Боровик, начальник відділу грошових виплат та компенсацій Управління соцзахисту населення, відповів на питання читачів тижневика щодо змін у призначенні адресної безготівкової допомоги сім’ї, що надається для погашення витрат із оплати житлово?комунальних послуг.
Якщо людина зареєстрована в Державній податковій інспекції як приватний підприємець, чи отримуватиме вона субсидію?
– Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу, за кожний місяць враховується дохід, обчислений у таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:
- однієї мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи;
- двох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку другої групи;
- трьох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку третьої групи.
При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДФС на запит структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.
У випадку, коли субсидант знаходиться на лікарняному, за цей період йому нараховуватимуть субсидію чи вважатиметься, що він тимчасово не працює?
— Якщо громадянин офіційно працевлаштований і офіційно перебуває на лікарняному, у нього автоматично відраховується єдиний соціальний внесок. За працівника податки сплачує роботодавець та Фонд соціального страхування. Тому лікарняний не вплине на субсидію.
Чи справді людина, яка має у власності автомобіль, випущений протягом останніх п’яти років, автоматично не отримає субсидію?
— Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда). При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.
Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, незалежно від розміру вартості транспортного засобу.
Якщо громадянин отримує місячну заробітну плату, меншу за мінімальну, який дохід йому враховуватимуть при розрахунку субсидії?
— Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18?річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді їх доходи були такими, що зазначені в абзацах другому-четвертому підпункту 3 пункту 6 постанови Кабміну №848, у разі призначення житлової субсидії таким домогосподарствам (у тому числі за рішенням комісії) в розрахунок сукупного доходу домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі трьох розмірів прожиткового мінімуму (з 1 січня по 30 квітня цього року прожитковий мінімум становив 1762 гривні (5286), встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у всіх інших випадках.
Скільки мінімальних заробітних плат враховуватимуть при розрахунку субсидії безробітному громадянину, який стоїть на обліку в Державній службі зайнятості?
— Законодавець визначив два варіанти отримання субсидії: громадянин має офіційно працювати і сплачувати єдиний соціальний внесок або перебувати на обліку в державній службі зайнятості.
Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18?річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді їх доходи були такими, що зазначені в абзацах другому-четвертому підпункту 3 пункту 6 постанови, у разі призначення житлової субсидії таким домогосподарствам (у тому числі за рішенням комісії) в розрахунок сукупного доходу домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Інший варіант — трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18?річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді: за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому, ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
Нагадуємо, що відповідно до пункту 16, громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:
- зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа — членів домогосподарства, які фактично проживають в житловому приміщенні), їх соціального статусу;
- зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
- зміну переліку отримуваних житлово?комунальних послуг, умов їх надання;
- зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
- зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
- настання умов, зазначених у підпунктах 2 і 4 пункту 6 цього Положення.
У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, подаються нові заява та декларація.