Велика Багачка вперше згадується наприкінці XVI ст. як козацьке поселення. В писаних джерелах зазначається один із перших поселенців — Багач, від прізвища якого й виводять назву селища та однойменної річки. Великою Багачкою селище назване 1925 р.
Персоналії
У 1940 році до Багачки приїздили П.Г.Тичина, М.І. Рильський, у 1960 А.С.Малишко, М.П.Стельмах. Про свою подорож до Великої Багачки П.Г.Тичина написав вірш "Їдемо з Великої Багачки", де розповів про вшанування кобзаря Федора Кушнерика. У Великій Багачці жили кобзарі Антін Скоба (1863-1908), Федір Кушнерик (1875-1941) та Герой Радянського Союзу І.І. Шепель (до речі на фасаді школи встановлено меморіальну дошку). Саме тут провів дитячі роки український письменник О.В.Донченко (1902-1954). Коли до Багачки приїздив кінорежисер О.П.Довженко, то із-з задоволенням слухав пісні Ф.Д. Кушнерика, знімав фільм "Щорс", змальовував дуб, який і досі стоїть серед стадіону неподалік від школи.
Тарас Шевченко і Багачка
За життя Тараса Шевченка Велика Багачка відносилася до Миргородського повіту Полтавської губернії Російської імперії.
Поет був тут улітку проїздом та в жовтні 1845, коли за завданнями Археологічної комісії описував архітектурні й історичні пам'ятки Полтавщини.
Згадки про Велику Багачку є в повісті «Близнецы» та в «Археологічних нотатках».
Зараз в селищі на честь Тараса Шевченка названо вулицю і кінотеатр.
Герб поселення Велика Багачка |
Прапор селища Велика Багачка |