Вхід | Реєстрація

Велика Багачка

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Велика Багачка — (Раніше Багачка) — селище міського типу в Полтавській області, районний центр Великобагачанського району. Розташоване на річці Псел.

 Великобагачанський район розташований в центральній частині Полтавської області в зоні лісостепу та межує з Миргородським, Решетилівським, Хорольським, Глобинським, Шишацьким районами.

 Існував з 1925 року. У сучасних межах відновлений в грудні 1966 року.

 Районний центр – Велика Багачка. Географічні координати селища: 49 градусів 45 хвилин Північної широти і 33 градуси 45 хвилин Східної довготи. Територія району – 1,0 тис.кв.м, що становить 3,5% від території області. По площі займає 12 місце серед районів Полтавської області. Відстань до обласного центру залізницею - 89 км, шосейними дорогами - 78 км.

 Населення близько 28 тисяч 286 чол. (на 2009 рік). Пересічна густота – 29,7 чоловік на км2. Національний склад населення однорідний, українців – близько 90 відсотків.

 Поділяється на 16 сільських і 2 сільські ради. Населених пунктів – 74.

 Поверхня – хвиляста рівнина, яка широкими терасами полого знижується на південний захід до Дніпра. Є джерела мінеральної води (Велика Багачка). Клімат помірно континентальний з помірно холодною зимою і помірно теплим літом. Пересічна температура січня від -5,5 до -7,6°, липня від +20 до +21,7°. Опадів 201,8 мм. на рік. Період з температурою понад +10° від 157 до 172 днів.

 Головна водна артерія району – річка Псьол, що належить до басейну Дніпра і є його лівою притокою. По району має довжину 39 км. Крім, Псла протікають ще дві річки: Хорол та Багачка. Багато штучних водойм, озер.

 Майже весь район лежить у лісостеповій зоні. Ліси (дуб, сосна, ясен, берест, клен, рідше – липа, граб). На піщаних терасах річок поширені соснові ліси з домішкою дуба, в заплавах – луки.

 На території Полтавщини водяться лось, дика свиня, борсук, вовк, куниця, козуля, лисиця, заєць, ховрах, хом’як; з птахів – дикі качки, гуси, орли, кібці, шуліки, журавлі, жайворонки; у водоймах – карась, щука, окунь, короп, сом та ін.)

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації