Вхід | Реєстрація

Гадяч

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Гадяч — місто, центр Гадяцького району Полтавської області, розташований на правому березі Псла. За переписом 2001 року в Гадячі проживають 22,7 тис. чоловік.

 

 Гадяцький район знаходиться у межах Полтавської рiвнини Днiпровсько-Донецької впадини. На заходi межує з Лохвицьким, на пiвднi з Миргородським, на сходi з Зiнькiвським районами Полтавської областi, на пiвночi з Липово-Долинським районом Сумської ойвистi.

 Територiя району складає 159,5 тис. га. Кiлькiсть населення району 59,871 тис. чол., в т.ч. мiського 24 тис. чол., сiльського 35,871 тис. чол.

 На територiї району є двi залiзничнi станцiї: Гадяч i Венеславiвка. Через мiсто проходять траси Київ-Харкiв, Київ-Бєлгород.

 Загальна довжина дорiг з твердим покриттям - 510 км, в т. ч. 69,3 км магiстралi.

 До складу району входять одна мiська i 27 сiльських рад, яким пiдпорядковано 94 населених пунктiв.

 Адмiнiстративний центр - мiсто Гадяч, яке розташоване за 116 км вiд обласного центру.

 Точна дата заснування Гадяча невiдома. Першi письмовi згадки про нього зустрiчаються у документах XVII столiття.

 Район перетинає одна з найбiльших рiчок Полтавщини - Псьол з своїми правими притоками Хоролом i Грунню.

 Клiмат району рiзко континентальний, середня кiлькiсть опадiв 500 мiлiметрiв. Середня температура +6,5°С, абсолютна температура холоду -34°С, тепла +37°С.

 З корисних копалин район багатий на нафту i природний газ, є поклади будiвельних матерiалiв.

 Економiка району аграрного напрямку. В структурi промислового виробництва провiдна роль належить харчовiй промисловостi.

 В районi - 117300 га сiльськогосподарських угiдь, у т.ч. 93700 га рiллi. Пiд лiсами знаходиться 26,1 тис. га, пiд водою 576 га.

 

 Наука і освіта

 Полтавський філіал інституту бджільництва ім. І.П. Прокоповича виник на базі Української дослідної станції бджільництва, яка з 1953 року знаходиться у м. Гадячі. З 1990 року філіал підпорядковується інституту бджільництва м. Києва.

 Гадяцька однорічна сільськогосподарська школа - один з провідних навчальних закладів України, в якому готують спеціалістів з бджільництва. Її було організовано в 1932 році як районну колгоспну школу для підготовки фахівців масової кваліфікації сільськогосподарського виробництва.

 Державне училище культури ім. І.П. Котляревського в м. Гадячі майже за півстоліття свого існування підготувала для культурно-освітніх закладів тисячі спеціалістів. Серед них заслужений діяч мистецтв України О.М. Юзефович, заслужений артист України Віталій Скакун, чимало працівників культури України та інших відомих людей.

 Професійно-технічну освіту надає Гадяцький професійний аграрний ліцей, де для підготовки з кожної професії є необхідні кабінети, лабораторії, майстерні, приміщення для технічного обслуговування, обладнані навчальні майданчики.

 Місто має навчально-виховний комплекс, чотири школи, школу-інтернат, гімназію, 5 дитячих садків. Працюють Будинок дитячої та юнацької творчості, станція юних техніків та юних натуралістів, є дитяча спортивна та музична школи.

 

 Туризм

 Завдяки мальовничим краєвидам з тінистими сосновими борами, розмаїтими березовими гаями, блакитнооким красенем Пслом, Гадяч по праву вважається окрасою Полтавської області. Це місце, куди із задоволенням приїжджають відпочивати жителі не тільки сусідніх міст, а й сусідніх країн, насолоджуючись первозданною красою місцевої природи, затишком міських вулиць і загальною атмосферою дружелюбності та гостинності.

 Місто Гадяч – центр паломництва туристів єврейського походження з різних країн світу (Ізраїлю, США, Канади, Польщі, Росії, Прибалтики), оскільки тут у 1813 році було поховано засновника хасидизму (релігійної течії) Хабад Шнеур-Залмана (Алтер Ребе, 1745-1813 рр).

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації