Вхід | Реєстрація

Козельщина

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Заснована на початку 18 століття. У 1718р. полтавський полковник І.Черняк видав універсал на наказне сотництво в Кобеляцькій сотні Полтавського полку П.С. Козельському, який і заснував на землях, що належали сотні, поселення. До 1764р. віднесена до Кобеляцької роти Дніпровського пікінерського полку Катерининської провінції Новоросійської губернії, з 1775 до 1783р. – до Новосанжарсього повіту тієї ж губернії, пізніше – Олексопольського, потім – Полтавського повіту Катеринославського намісництва; з 1796р. – до Малоросійської губернії.

 З утворенням 1802р. Полтавської губернії Козельщина відійшла до неї, 1803р. – у складі новоствореного Кобеляцького повіту. Певний вплив на розвиток села мало завершення у 1870р. будівництва залізничної колії. Радянську владу встановлено в січні 1918р. З 7 березня 1923р. Козельщина віднесена до Бригадирівського району Кременчуцького округу, тривалий час була райцентром. З лютого 1932р. до вересня 1937р. Козельщина входила до складу Харківської області (26.04.1933р. Бригадирівський район перейменовано на Козельщинський), з вересня 1937р. – у складі Полтавської області. З 25.10.1938р. Козельщина – селище міського типу.

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Завантажуємо курс валют
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації