Лохвиця — старовинне місто, центр Лохвицького району Полтавської області. Розташоване на річці Лохвиці (права притока р. Сули, басейн Дніпра) на автошляху Київ-Суми, за 12 км від залізничної станції Сула. Відстань до столиці м. Києва — 220 км, до обласного центру м. Полтави — 175 км. Міській раді підпорядковане селище Криниця. Населення Лохвиці складає близько 13 тис. жителів.
Зараз у місті діють швейна фабрика, АТ "Лохвицький промкомбінат", харчосмакове орендне підприємство "Зоря", цегельний завод, дві будівельно-монтажних організації і три шляхових будівельно-експлуатаційних, підприємство "Харчування" АТП-15342 і авто підприємств облспоживспілки, управління житлово-комунального господарства, управління експлуатації газово го господарства, друкарня, районна і дитяча лікарні, поліклініка, 7 аптек, ресторан і кілька кафетерій, ряд побутових підприємств, будинок культури, кінотеатр, краєзнавчий музей, бібліотека, три середні загальноосвітні школи, спортивна і музична школи, медичне училище, СПТУ-27, станції юних техніків і натуралістів, будинок школярів, відділення "Полтавабанку", ощадного банку, пошта, підприємство електрозв’язку "Укртелеком", кілька малих і кооперативних підприємств. У Лохвиці видаються газети "Зоря" (з 1944) і "Свобода слова".
Споруджено наступні пам'ятники: українському філософу і просвітителю Г.С. Сковороді (1922, реконструйовано в 1972 р., скульптор І.П. Кавалерідзе); В.Л.ЛенІну (1932, реконструйовано в 1989 р., скульптор В.Рябчук, архітектор М.М.Пивоваров); загиблим у роки Вітчизняної війни воїнам-визволителям (1957, скульптори Я.Й. Рик і Н. Клейн); і пам’ятний знак полеглим воїнам-землякам (1967, реконструйовано в 1975 році); комсомольцям двадцятих років (1968, скульптор Ю. П. Варв’янський); пам’ятний знак воїнам-визволителям стрілецької дивізії Воронезького фронту (1975, реконструйовано в 1989 р., скульптор Шапран, архітектор Гвоздя).
Постановою Ради Міністрів УРСР № 532 від 24 листопада 1976 р. Лохвиця занесена до переліку малих і середніх міст України, що мають пам’ятники історії, архітектури і містобудування.
Персоналії
У Лохвиці народилися відомий радянський композитор Ісаак Дунаєвський, художник Михайло Дмитренко. Також у Лохвиці народився Олександр Маркович Радченко, український композитор і диригент. Місто відоме завдяки діяльності капели "Думка" під керівництвом Нестора Городовенка.