Лохвиця

Візитка  |  Іcторія  |  Новини регіону  |  Сайти  |   

 Лохвиця — старовинне місто, центр Лохвицького району Полтавської області. Розташоване на річці Лохвиці (права притока р. Сули, басейн Дніпра) на автошляху Київ-Суми, за 12 км від залізничної станції Сула. Відстань до столиці м. Києва — 220 км, до обласного центру м. Полтави — 175 км. Міській раді підпорядковане селище Криниця. Населення Лохвиці складає близько 13 тис. жителів.

 Зараз у місті діють швейна фабрика, АТ "Лохвицький промкомбінат", харчосмакове орендне підприємство "Зоря", цегельний завод, дві будівельно-монтажних організації і три шляхових будівельно-експлуатаційних, підприємство "Харчування" АТП-15342 і авто підприємств облспоживспілки, управління житлово-комунального господарства, управління експлуатації газово го господарства, друкарня, районна і дитяча лікарні, поліклініка, 7 аптек, ресторан і кілька кафетерій, ряд побутових підприємств, будинок культури, кінотеатр, краєзнавчий музей, бібліотека, три середні загальноосвітні школи, спортивна і музична школи, медичне училище, СПТУ-27, станції юних техніків і натуралістів, будинок школярів, відділення "Полтавабанку", ощадного банку, пошта, підприємство електрозв’язку "Укртелеком", кілька малих і кооперативних підприємств. У Лохвиці видаються газети "Зоря" (з 1944) і "Свобода слова".

 Споруджено наступні пам'ятники: українському філософу і просвітителю Г.С. Сковороді (1922, реконструйовано в 1972 р., скульптор І.П. Кавалерідзе); В.Л.ЛенІну (1932, реконструйовано в 1989 р., скульптор В.Рябчук, архітектор М.М.Пивоваров); загиблим у роки Вітчизняної війни воїнам-визволителям (1957, скульптори Я.Й. Рик і Н. Клейн); і пам’ятний знак полеглим воїнам-землякам (1967, реконструйовано в 1975 році); комсомольцям двадцятих років (1968, скульптор Ю. П. Варв’янський); пам’ятний знак воїнам-визволителям стрілецької дивізії Воронезького фронту (1975, реконструйовано в 1989 р., скульптор Шапран, архітектор Гвоздя).

 Постановою Ради Міністрів УРСР № 532 від 24 листопада 1976 р. Лохвиця занесена до переліку малих і середніх міст України, що мають пам’ятники історії, архітектури і містобудування.

 

 Персоналії

 У Лохвиці народилися відомий радянський композитор Ісаак Дунаєвський, художник Михайло Дмитренко. Також у Лохвиці народився Олександр Маркович Радченко, український композитор і диригент. Місто відоме завдяки діяльності капели "Думка" під керівництвом Нестора Городовенка.

Якщо ви маєте корисну інформацію, якою можна доповнити дану сторінку, то просимо її надсилати адміністратору
Завантажуємо курс валют

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації